Battery Share – dzielenie się poziomem naładowania baterii

Dzięki aplikacji mobilnej Battery Share na iPhone’a możesz w czasie rzeczywistym sprawdzać poziom naładowania baterii u swoich znajomych.

Aplikacja Battery Share

W sklepie z aplikacjami mobilnymi App Store można znaleźć bardzo wiele interesujących pozycji, jedną z nich jest właśnie Battery Share od Terry’ego Demco. Zapewne nie raz pytaliście swoich znajomych lub rodzinę „ile Ci trzyma bateria?” – teraz możesz przestać pytać i dostawać takie powiadomienia na swojego smartfona.

Uniwersalna aplikacja Battery Share na iPada i iPhone’a wysyła powiadomienia push, gdy bateria Twojego znajomego właśnie się wyczerpuje. Oprócz tego możesz w czasie rzeczywistym monitorować poprzez aplikację cykl życia baterii, dzięki wskaźnikom baterii Twoich znajomych. które oferuje powiadomień, gdy bateria twojego przyjaciela ma umrzeć na swoim iPhone.

Interfejs aplikacji jest bardzo prosty, choć trochę przestarzały biorąc pod uwagę, że aplikacja wymaga do działania systemu iOS 9.1. Na głównym ekranie wyświetlana jest lista znajomych, których baterię możesz monitorować. Obok imienia znajduje się ikona baterii wraz ze wskaźnikiem i wartością naładowania w procentach. Klikając na wybraną osobę możesz wykonać połączenie głosowe VoIP bezpośrednio z poziomu aplikacji.

Jeśli Cię bardzo interesuje poziom naładowania baterii swoich znajomych, możesz zaprosić ich do używania aplikacji i dzielić się z nimi „procentami”… Uwaga! Stan baterii znajomych będziesz mógł śledzić tylko wtedy, gdy znajomi mają także zainstalowaną aplikację Battery Share.

Screen z aplikacji Battery Share (powiadomienie push) Screen z aplikacji Battery Share - stan naładowania baterii znajomych

Szczerze mówiąc, poziom funkcjonalności appki jest bardzo, ale cena jest także niska (0,99 euro). Dzięki aplikacji możesz dowiedzieć się, czy Twoi znajomi mają wystarczająco naładowanego iPhone’a, żeby móc porozmawiać przez FaceTime’a, czy nie odbiera od Ciebie połączenia, bo bateria jest na wyczerpaniu.

Zobacz także: 5 mitów dotyczących ładowania iPhone’a i iPada

Aplikację warto pobrać tylko wtedy, gdy Twoi znajomi też się na to zdecydują – tylko wtedy będziecie mogli współdzielić między sobą stan naładowania baterii iPhone’a. Appke pobierzecie za około 4,40 zł (0,99 euro) ze sklepu App Store, klikając na poniższy przycisk.

Pobierz aplikację w sklepie App Store