Kobiety są mniej zainteresowane VR

Według najnowszych badań kobiety są dużo mniej zainteresowane wirtualną rzeczywistością niż mężczyźni.

Wczoraj, firma Sony zaprezentowała swój zestaw do wirtualnej rzeczywistości, który będzie o wiele tańsze niż u konkurencji – tylko 400 dolarów – trzeba jednak posiadać PlayStation 4. Dla porównania cena Facebook Oculus zaczyna się od 599 dolarów i wymaga wysokiej klasy komputera osobistego do prawidłowego działania.

Czy coraz bardziej przystępne ceny oznaczają, że powoli wkraczamy w nową erę wirtualnej rzeczywistości?

Nie, jeśli wierzyć badaniom Horizon Multimedia, które przepytało 3000 Amerykanów na temat ich stosunku do urządzeń wirtualnej rzeczywistości VR (szczegółowe dane na wykresie przygotowanym przez Statista).

Zainteresowanie wirtualna rzeczywistością (VR) według płci - mobiGRAFIKA

Według badania, mniej niż połowa (47%) amerykańskich mężczyzn jest zainteresowanych wirtualna rzeczywistością, a tylko 31% jest skłonna zapłacić więcej niż 250 dolarów za urządzenie do VR. Statystyki są dużo niższe w przypadku kobiet – tylko 25% wyraziło zainteresowanie VR, a 16% zapłaciłoby więcej niż 250 $ za gogle do VR.

Problem w niskim zainteresowaniu wirtualną technologią po części wynika z małej wiedzy na temat atrakcyjności wirtualnej rzeczywistości. Tak naprawdę dopóki ludzie nie wypróbują możliwości jakie daje VR dla świetnej rozrywki i edukacji, to nie będą zdawać sobie sprawy, czy rzeczywiście są tym zainteresowani. Do tej pory tylko 16% badanych mężczyzn i 6% kobiet miało okazję wypróbować jakikolwiek gogle VR.

Miałeś już okazję wypróbować gogle VR? Jeśli tak, podziel się wrażeniami w komentarzu!

źródło: Business Insider – Women are a lot less interested in virtual reality than guys are, PR Newswire – Horizon Media Study Finds Two Thirds of Americans Unaware of Virtual Reality Devices