PlayStation VR już w październiku 2016 r.

Zestaw do wirtualnej rzeczywistości od Sony na PlayStation 4 nazywa się PlayStation VR i będzie dostępny za 399 $ od października tego roku.

PlayStation VR i PlayStation 4

We wtorek Sony ujawniło, że sprzedaż gogli PlayStation VR do wirtualnej rzeczywistości rozpocznie się w październiku 2016 roku i będą kosztować 399 dolarów (cena nie zawiera wymaganego urządzenia do śledzenia położenia).

Trochę minęło, bo aż 6 lat, ale warto było czekać. PlayStation VR zadebiutowało jako Projekt Morfeusz w marcu 2014 roku, do tego czasu Sony pracowało na zestawem do VR od 2010 roku.

Gogle PlayStation VR powstały dzięki współpracy firm Sony PlayStation, Magic Lab z siedzibą w Kalifornii, Studio Liverpool z siedzibą w Anglii oraz Sony Japan Studio z siedzibą w Japonii.

Z goglami będą współpracowały również kontrolery do PlayStation i inne urządzenia peryferyjne. Aby można było w pełni korzystać z gogli PlayStation VR musisz być szczęśliwym posiadaczem PlayStation 4, kamery PlayStation oraz kawałka wolnej przestrzeni w salonie, żeby bezpiecznie eksplorować wirtualną rzeczywistość bez obawy, że stłuczesz wazon :)

Poniżej materiał wideo na temat nowych gogli VR, który Sony opublikowało na swoim kanale YouTube:

Zestaw działa po podłączeniu do małej czarnej skrzyneczki, którą z kolei należy podłączyć do PlayStation 4 sparowanego z telewizorem. Dzięki temu  można zobaczyć, co dana osoba widzi przez PlayStation VR – w przypadku niektórych gier, to co widać na ekranie jest zupełnie czym innym niż w wirtualnej rzeczywistości.

Jeżeli zamierzasz zakupić  PlayStation VR jeszcze w tym roku, to musisz liczyć się z wydatkiem około 399 dolarów, w Europie ma to być 399 euro (czyli ok. 1720 zł). Jest to i tak niższa cena niż oferuje konkurencja, Samsung czy HTC. Gogle można zamiać już w przedsprzedaży na oficjalnej stronie produktu.

Gogle PlayStation VR mają rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli (czyli na jedno oko przypada 960 x 1080 pikseli) oraz stustopniowe pole widzenia.

źródło: Sony