Postępy budowy Apple Campus 2

Jak wyglądają postępy w stawianiu nowego kampusu Apple’a, pojawiło się nowe wideo z drona prezentujące zakrzywione okna budynku i panele słoneczne.

Apple Campus 2 - marzec 2016

Budowa drugiego kampusu Apple Campus 2 w Cupertino w Kalifornii rośnie jak na drożdżach. Widoczny jest już wyraźny kształt pierścienia budynku, który obejmuje 2,6 km². Szkielet strukturalny jest już na ukończeniu, a robotnicy budowlani przygotowują panele słoneczne, które zostaną zainstalowane na dachu. W niektórych miejscach wstawiono już okna i zamontowano zadaszenie.

Duże, zakrzywione tafle szkła, montowane są w miejscu okien, aby pracownicy mogli podziwiać otoczenie kampusu, które będzie pokryte różną roślinnością i drzewami. Apple planuje obsadzić 80 proc. powierzchni na terenie kampusu, włączając w to centralny ogród, sady i kilka odkrytych części jadalnych.

Prezes Apple’a Tim Cook powiedział niedawno, że duży kopiec budowlany w centrum kampusu zostanie pokryty ponad 7000 drzew.

Budynek będzie także wyposażony w podziemne tunele przeznaczone na parking podziemny i inne tajne obszary kampusu. Budowa na terenie kampusu ma zostać ukończona pod koniec 2016 roku, a Apple zamierza zająć budynek do pracy już na początku 2017 r.

Mają rozmach…

źródło: MacRumors – Apple Campus 2 Drone Video Shows Work on Massive Curved Windows, Solar Panels