Sinclair powraca z konsolą ZX Spectrum Vega+

Sinclair ZX Spectrum Vega Plus to nowy projekt przenośnej konsoli do gier, dostępny w serwisie crowdfundingowym.

Konsola przenośna Sinclair ZX Spectrum Vega+

Nieco ponad rok temu Retro Computers wystawiło w serwisie Indiegogo na sprzedaż nową wersję klasycznego ZX Spectum. Hybryda konsoli i kontrolera pozwala na grę w 1000 różnych gier telewizyjnych, takich jak Knight Lore i Underwurlde. Teraz startup powrócił z konsolą przenośną Vega+, która ma nowoczesny wygląd i może spokojnie konkurować z dostępnymi na rynku konsolami mobilnymi. Sinclair ZX Spectrum Vega+ daje dostęp do bogatego zbioru gier, ale tym razem można na nim grać w podróży dzięki wbudowanemu wyświetlaczowi.

Startup Retro Computers jest wspierany przez Sinclair Research, firmę założoną przez wynalazcę ZX Spectrum Sir Clive’a Sinclaira.

Podobnie jak w przypadku oryginalnego Vega, kieszonkowy Vega+  został zaprezentowany jako projekt na Indiegogo, oznacza to, że podobnie jak w przypadku wszystkich projektów crowdfundingowych nie ma gwarancji, że kiedykolwiek zostanie zmaterializowany. Poprzedni model udało się jednak wprowadzić na rynek.

Funkcje konsoli przenośnej Sinclair ZX Spectrum Vega+

Wspierając projekt kwotą 100 £ można zarezerwować Vega w kolorze niebieskim, czerwonym lub białym. Dodatkowa kwota 75 £ daje szansę na czarną wersję limitowaną oraz obejmuj wycieczkę po fabryce firmy w Nottinghamshire. Co do samej konsoli, nie ma zbyt wielu szczegółowych informacji technicznych.

Na zdjęciach prototypu widać poszczególne elementy, takie jak wyświetlacz, przyciski, gniazdo na kartę microSD do ładowania dodatkowych gier, przyciski głośności i gniazdo słuchawkowe, które może służyć jako port dla złącza telewizora.

Retro Computers deklaruje, że posiada w pełni funkcjonalny prototyp, który tylko czeka na produkcję. Jeśli nie chcesz czekać możesz zawsze kupić odtworzony Sinclair ZX Spectrum z wbudowaną klawiaturą Bluetooth, która jest częścią sprzętu i  synchronizuje się z urządzeniami z systemem iOS lub Android.

źródło:The Spectrum could return as a handheld games console | Retro Computers