ThingMaker wydrukuje zabawki w 3D

Nowa drukarka 3D ThingMaker firmy Mattel, jest tak prosta, że dzieci będą mogły wydrukować sobie zabawki.

Drukarka 3D od Mattel - ThingMaker

Czekaliśmy wiele lat na to, żeby drukować w 3D, teraz wygląda na to, że firma Mattel będzie pierwszą firmą, która wypuści tak łatwą w obsłudze drukarkę 3D ThingMaker. W ten weekend firma Mattel zaprezentowała w nowojorskim Toy Fair urządzeni o nazwie ThingMaker, które ożywi pozwoli wydrukować w technologii 3D proste zabawki, które były popularne w latach 60 minionego wieku.

Dzięki aplikacji mobilnej ThingMaker Design na iOS-a i Androida, która została opracowana przez Mattela i Autodesk, będzie można samodzielnie zaprojektować złożone obiekty takich jak figurki, biżuteria i akcesoria, które zostaną wydrukowane przez drukarkę 3D. Cena ThingMakera to jedynie 300 dolarów i można składać zamówienia już dzisiaj w przedsprzedaży. Wysyłka przewidziana jest na jesieni 2016 roku. Aplikację ThingMaker Design można pobrać już ze sklepu Google Play i App Store.

Aplikacja mobilna ThingMaker Design - screen

Drukowanie 3D to skomplikowany proces i stosunkowo nowe urządzenie dla nas wszystkich. ThingMaker działa na takiej samej zasadzie jak każda inna drukarka 3D, więc należy zachować ostrożność i chronić dzieci przed poparzeniem, stąd przezroczyste drzwiczki, które są zablokowane podczas, gdy głowica drukująca wykonuje swoją pracę. Według USA Today, nowoczesne urządzenie firmy Mattel jest przeznaczone dla dzieci powyżej 13 roku życia, a wydrukowane obiekty są bezpieczne dla dzieci powyżej 3 roku życia.

Oczywiście ThingMaker nie jest pierwszą tak tanią drukarka 3D, ale jeśli firmie Mattel uda się spełnić oczekiwania dzieci w zakresie projektowania i drukowania, to może okazać się sukcesem sprzedażowym przed tegoroczną gwiazdką.

Drukarka 3D ThingMaker od firmy Mattel (300$)

Zarówno aplikacja jak i drukarka mogą być świetnym przygotowaniem młodych projektantów w zakresie projektowania trójwymiarowego, które jest coraz bardziej popularne a w perspektywie wirtualnej rzeczywistości (VR) i hologramów bardzo pożądane.

źródło: Mattel, Engadget – Mattel’s new ThingMaker is a $300 3D printer for toys