iPhone 6s Plus vs. Nexus 6P vs. Lumia 950 XL

Gdyby trzy potężne smartfony – iPhone 6s Plus, Nexus 6P i Lumia 950 XL –  brały udział w zawodach szybkości, to który byłby pierwszy?

Test szybkości: iPhone 6s Plus vs. Nexus 6P vs. Lumia 950 XL

Opublikowany na YouTube’ie test szybkości trzech flagowych smartfonów z 2015 roku, pokazuje który smartfon jest niezaprzeczalnym zwycięzcą i demonem szybkości.

Phonebuff zamieścił film, którego założeniem jest porównanie smartfonów do samochodów wyścigowych. Pomysł polega na tym, że na każdym z trzech porównywanych smartfonów otwarto szereg aplikacji mobilnych jedna po drugiej i zmierzono czas jaki potrzebny był na ich załadowanie.

Na każdym z trzech smartfonów uruchomiono te same aplikacje: Amazon, Temple Run 2, Netflix, i tak dalej. Następnie zmierzono czas potrzebny na załadowanie każdej z aplikacji.

Porównanie szybkości smartfonów: iPhone 6s Plus vs. Nexus 6P vs. Microsoft Lumia 950 XL

Wyniki nie są bardzo zaskakujące. Zwyciężył iPhone 6s Plus dzięki 64-bitowemu chipowi A10 z czasem niecałej minuty 0:58,9 (w pierwszym okrążeniu). Drugie miejsce zajął Nexus 6P z czasem 1:17,68, a Lumia 950 XL od Microsoftu dojechała na metę jako ostatnia z czasem 1:23,10. Biorąc pod uwagę, że iPhone 6s Plus zakończył drugie okrążenie z czasem 1:23,74, oznacza, że w praktyce jest o dwa razy szybszy niż Lumia.

Oczywiście, ten rodzaj testu nie jest zbyt miarodajny. Obciążenie smartfona otwartymi aplikacjami, nie jest tylko kwestia sprzętową, ale także optymalizacją oprogramowania i samych aplikacji przez programistów. Aplikacje na iOS-a, Androida i Windowsa 10 prawdopodobnie robią całkowicie różni deweloperzy.

Nie ulega jednak wątpliwości, że jeśli chcesz mieć najszybszego smartfona warto wybrać najnowszego iPhone’a 6s Plus.

źródło: YouTube via Cult of Mac – iPhone 6s Plus vs. Nexus 6P vs. Lumia 950 XL: Who wins the smartphone NASCAR?