Największy iPhone (rozmiar Plus) coraz bardziej popularny

Większe iPhone’y 6 i 6s Plus są coraz bardziej popularne i ich udział ciągle rośnie.

 

Według najnowszego raportu udział modeli iPhone’a 6 i 6s Plus stopniowo wzrasta w porównaniu do mniejszych iPhone’ów.

Firma badawcza Consumer Intelligence Research Partners zauważa, że ​​odsetek klientów, którzy kupili wiekszego iPhone’a 6s Plus w ciągu pierwszych 30 dni od rozpoczęcia sprzedaży wzrosła do 37 proc., w porównaniu do 25 proc., którzy kupili iPhone’a 6 Plus w tym samym okresie zeszłego roku.

Popularność modeli iPhone'a w ciągu 30 dni od premiery nowego modelu (2013-2015)
Popularność modeli iPhone’a w ciągu 30 dni od premiery nowego modelu (2013-2015)

Choć jestem pewien, że większość nowych właścicieli iPhone’a 6s Plus to użytkownicy poprzednich modeli iPhone’a, którzy potrzebowali roku, aby przyzwyczaić się do większego ekranu smartfona, to z badań wynika, że liczba osób którzy przeszli z Androida na iPhone’a 6s z iOS-em jest znacznie wyższa niż kiedykolwiek wcześniej.

Właściciele smartfonów z Androidem, którzy kupili iPhone’a 6s i 6s Plus stanowili w tym roku 26 proc. kupujących, podczas gdy w zeszłym roku iPhone’a 6 i 6 Plus kupiło 16 proc. użytkowników Androida.

Mimo, iż phablety z Androidem istnieją już od kilku lat na rynku, to Apple wybrało odpowiedni moment, aby wypuścić większe iPhone’y.  Jak zauważa IDC, sprzedaż fabletów na koniec 2014 r. prognozuje znaczący wzrost sprzedaży w ciągu najbliższych 4 lat, bardziej niż  smartfonów, tabletów, lub komputerów PC, a powyższe dane na to wskazują.

źródło: CIRP przez Cult of Mac – Apple’s Plus-size iPhones grow ever more popular