Wkrótce, przycisk „nie lubię” pojawi się na Facebooku

Mark Zuckerberg poinformował, że Facebook pracuje nad wdrożeniem przycisku „nie lubię” – przycisku dla hejterów?

Przycisk „nie lubię” na Facebooku już wkrótce

Mark Zuckerberg powiedział dzisiaj podczas Q&A w siedzibie Facebooka, że „ludzie pytają o przycisk >>nie lubię<< od wielu lat… dzisiaj jest ten dzień, ponieważ mogę powiedzieć, że pracujemy nad publicznym wdrożeniem nowego przycisku.”

Co o tym myśleć Każdy ma prawo lubić albo nie lubić, można to okazywać na rózne sposoby. Nie dająć lajka, albo komentując wpis wyrażając swoją opinię. Jednak wprowadzenie przycisku to sprytny chwyt na zwiększenie zaangażowania wśród użytkowników, którym zudziło się już lajkowanie. Zacznie się istna bitwa na lajki i dislajki (z ang. dislike to nie lubię)

Zuckerberg powiedział, że nie chciał aby jego serwis społecznościowy miał od razu funkcję dislajków, aby nie stał się serwisem w stylu reddit. Facebook i Zuckerberg zdają sobie jednak sprawę, że ludzie nie chcą urządzać głosowania na swój temat (zdjęć, wpisów), ale wyrażania innych uczuć niż tylko lubienie. Co na to hejterzy? Hurra, mamy przycisk.

Facebook pracuje nad nową funkcjonalnością już od jakiegoś czasu i prawdopodobnie uruchomi ją w najbliższym czasie. Co za sobą niesie wprowadzenie przycisku „nie lubię”? Zobaczymy… Osobiście już tego „nie lubię”.

źródło: Business Insider – FINALLY: You’ll soon be able to 'dislike’ things on Facebook, says Mark Zuckerberg