Google kupiło domenę abcdefghijklmnopqrstuvwxyz.com

Firma Google, która należy do spółki Alphabet posiada teraz domenę abcdefghijklmnopqrstuvwxyz.com z pełnym alfabetem.

Google właścicielem domeny abcdefghijklmnopqrstuvwxyz.com

Podobno posiadanie domeny abc.xyz nie wystarczy dla nowo utworzonego konglomeratu kierowanego przez założycieli Google’a, Larry’ego Page’a i Sergeya Brina. Na popularnych serwisach whois, dzięki którym można sprawdzić właściciela domeny wiemy, że rejestrującym domenę składająca się ze wszystkich liter alfabetu abcdefghijklmnopqrstuvwxyz.com jest Google. Co ciekawe na podstawie logów DNS widać, że domena została po raz pierwszy zarejestrowana w 1999 roku.

whois abcdefghijklmnopqrstuvwxyz.com

Przed zakupem domeny przez Google’a, była ona własnością prywatną i nie znajdowała się pod nią żadna witryna internetowa. Nie wiemy jeszcze, i prawdopodobnie nigdy się nie dowiemy, ile Google zapłaciło za tę nazwę? Podejrzewamy, że była to niemała kwota, zwłaszcza, że Google zakupiło ją po ogłoszeniu nazwy firmy Alphabet.

Nie jest pewne też, czy i do czego google wykorzysta tak długą domenę? Nie będzie jednak zaskoczeniem, jeśli zosatnie użytka jako przekierowanie z lub do strony abc.xyz

Google ogłosiło zmiany w strukturze organizacji zaledwie kilka miesięcy temu. Stworzono całkiem nową spółke Alphabet, która jest właścicielem firmy Google i wielu innych odrębnych działów firmy. Od tamtej pory Sundar Pichai obecnie został dyrektorem generalnym Google’a.