Liczba internautów w Polsce 2005-2015

Jak zmieniała się liczba internautów w Polsce w ciągu ostatnich 10 lat?

Zastanawialiście się ilu Polaków korzysta obecnie z internetu? Internautów w Polsce jest coraz więcej, według badania Gemius w 2015 r. z internetu korzysta już 70 proc. Polaków, czyli aż 24,82 milionów osób.

Warto zauważyć, że 5 lat temu, w 2010 z sieci korzystał co drugi mieszkaniec naszego kraju, czyli w sumie 18,21 mln osób. Dekadę temu w 2005 r. interneutami było 27 proc. naszego społeczeństwa (9,55 mln).

Wystarczyło dziesięć lat, aby liczba internautów w Polsce prawie się potroiła. Wpływ na to zjawisko miała w głównej mierze rewolucja technologiczna jaka dokonała w ciągu kilku ostatnich lat oraz popularyzacja internetu mobilnego, smartfonów i tabletów.

Czy w 2020 r. nie będzie takiej osoby, która nie korzystała by z internetu? To całkiem prawdopodobne, zwłaszcza, że coraz więcej urządzeń i przedmiotów codziennego użytku staje się interaktywna (IoT, IoE).

Zobacz także: Internet przedmiotów zbliża się wielkimi krokami

Sprawdź, jak w Polsce w ciągu ostatnich 10 lat wzrastał odsetek użytkowników sieci. (dane z lat 2005 – 2015)

Liczba internautów w Polsce w latach 2005-2015

Dane pochodzą z ogólnopolskiego badania internetu Megapanel PBI/Gemius, realizowanego w sposób ciągły od ponad 10 lat przez firmę Gemius na zlecenie spółki Polskie Badania Internetu. Na jego podstawie publikowane są dane statystyczne, które prezentują popularność stron WWW oraz związanych z nimi profili społeczno-demograficznych internautów.

źródło: Gemius – O ile wzrosła liczba internautów w ciągu dekady?, grafika przygotowana na podstawie oryginalnej grafiki Gemiusa