LG zaktualizuje starszą wersję oprogramowania webOS

Właściciele starszych telewizorów smart TV od LG z oprogramowaniem webOS 1.0 otrzymają aktualizację zawierająca niektóre funkcje z systemu webOS 2.0.

LG webOS 1.0 update

Firma LG poinformowała, że 21 września 2015 roku wypuści aktualizację systemu operacyjnego webOS pierwszej generacji dla starszych modeli swoich telewizorów smart TV.

LG zapowiedziało Value Pack Upgrade, który doda do oprogramowania webOS 1.0 TV cztery kluczowe funkcje z najnowszego systemu webOS 2.0. Wśród nowych funkcji znajdzie się między innymi lista ulubionych kanałów w launcherze, ulepszone wyszukiwanie, natychmiastowe wykrywanie urządzeń wejściowych oraz szybkie ustawienia.

Warto dodać, że poprawka ma także wpłynąć na wydajność i łatwiejszą obsługę telewizora. Sam pakiet aktualizacyjny webOS nie będzie upgrade’em do webOS 2.0, ale przyniesie niektóre funkcje z najnowszej wersji.

 

Jeśli kupiłeś telewizor ze starszym oprogramowaniem już za kilka tygodni będziesz mógł zaktualizować i cieszyć się odświeżonym systemem. Telewizory, które mają włączoną automatyczną aktualizację, zainstalują poprawkę automatycznie, w przeciwnym razie otrzymasz powiadomienie o pojawieniu się najnowszej wersji oprogramowania w oknie pop-up lub sprawdzisz ją manualnie w Ustawieniach telewizora LG. Pamiętaj, że aby móc zaktualizować oprogramowanie, telewizor musi być podłączony do internetu.

źródło: LGNewsroom – LG to offer free Value Pack Upgrade to webOS 1.0 smart TV owners