Ciekawe, co pokaże Apple na konferencji?

iPhone 6s? 7? Siri po polsku? – co roku o tej porze pojawiają się spekulacje na temat kolejnego iPhone’a i tego co Apple pokaże na jesiennej konferencji, ale i tak dowiemy się dopiero za tydzień podczas Keynote.

Dlaczego zadaje takie pytanie? Trochę przewrotnie, trochę już tradycyjnie. Podczas jednej z przerw w pracy, stojąc z moim dobrym kolegą Mariem padło pytanie Mario, ciekawe co Apple pokaże? na co Mario odpowiedział Ciekawe, Łukasz, i już tak zostało. Przed każdą konferencją Apple’a musimy zadać sobie to pytanie.

Dzisiaj spróbuję krótko podsumować, to co najprawdopodobniej Apple pokaże już za tydzień na konferencji 9 września.

Wszystkiego dowiemy się już za tydzień około godziny 19.00 czasu polskiego. Zobacz, jak oglądać konferencję Apple’a na żywo.

iPhone 6s czy iPhone 7?

W sumie bez znaczenia czy będzie to iPhone 7 czy iPhone 6s. Na pewno Apple zaprezentuje iPhone’a kolejnej generacji i jeśli utrzyma strategię sprzedaży z lat poprzednich, to będzie to ulepszony iPhone 6 i iPhone 6 Plus.

Prawie pewne jest, że nowy iPhone 7 będzie miał ekran z technologią Force Touch, reagujący na nacisk. Technologia ta została zastosowana już w gładziku tegorocznego Macbooka oraz w smartwatchu Apple Watch.

iPhone 7 lub iPhone 6s będzie posiadał także pojemniejszą baterię, dzięki czemu ma działać dłużej na jednym ładowaniu. Czy tak będzie, czy jest to tylko zapotrzebowanie nowych rozwiązań na większo ilość energii? Niestety nowe smartfony, zarówno te z Androidem jak z iOs-em to już zaawansowane urządzenia multimedialno-komunikacyjno-rozrywkowe, które potrzebują sporo prądu. Dzisiaj ciężko jest znaleźć dobrego smartfona, który przy intensywnym korzystaniu wytrzyma dłużej niż 2 dni.

Jeśli chodzi o kolejnego iPhone’a (nie wiemy czy będzie to 7 czy 6s) Apple na pewno skupi się na poprawieniu wydajności i kluczowych funkcjonalności. Z pewnością zostaną dodane nowe feature’y, które pozwolą firmie z Cupertino bić kolejne rekordy sprzedażowe – Tim Cook doskonale sobie z tego zdaje sprawę! Na konferencji wszystko musi być emejzing!

Przyznam, że zdziwiłbym się, gdyby pojawiła się mniejsza, tańsza wersja iPhone’a 6c o przekątnej ekranu 4 cale, ale kto wie!? Takie głosy też pojawiają się w sieci.

Czy Siri wreszcie przemówi polskim głosem?

Wysłane w zeszłym tygodniu zaproszenie na konferencję nawiązuje do nowych funkcji Siri. Zapewne nie przypadkowo i z pewnością można spodziewać nowych opcji związanych z komunikacją głosową asystenta głosowego iPhone’a.  Mówi się, że Apple wykorzysta nową wersję Siri nie tylko do lepszego sterowania smartfonem ale także zintegruje z innymi inteligentnymi urządzeniami domowymi (IoT). Pojawiają się również plotki na temat polskiej wersji Siri, która ma pojawić się wraz z systemem iOS 9. Niestety nie jest to potwierdzona informacja i co roku słyszymmy o polskim Siri – na pewno miło by było skorzystać z tej funkcji po polsku.

Apple kładzie tkaże duży nacisk na integrację wszystkich urządzeń z ekosystemu Apple’a, więc możemy spodziewać się kolejnych wspólnych funkcji dla iPhone’a, komputerów Mac z systemem OS X El Capitan i innych urządzeń działających pod iOS-em.

Czy dzięki Siri nowy iPhone stanie się hubem dla internetu rzeczy? Nie wierzę, że Apple nie podchwyci nowego popularnego trendu, który przez żadną z firm technologicznych nie został jeszcze w sposób kompleksowy przedstawiony.

Na pewno iOS 9

Jedno co jest pewne to kolejna wersja mobilnego systemu operacyjnego iOS 9, którą wiele osób zdążyło już przetestować w publicznym programie testów Apple’a. System iOS 9 to zoptymalizowana wersja iOS-a 8, która skupi się przede wszystkim na poprawieniu wydajności i stabilności. Więcej na ten temat znajdzie w artykule: System iOS 9 to głównie poprawa stabilności.

Coś jeszcze?

Pojawiają się jeszcze informacje na temat kolejnej generacji Apple TV oraz iPada Pro, ale sądzę, że te urządzenia zostaną (jeśli) zaprezentowane w październiku na osobnej konferencji. Wrześniowe Keynote będzie raczej poświęcone w całości nowym iPhone’om, systemowi operacyjnemu iOS 9 i Siri :)

Lubię konferencje Apple’a, które obudowane są tajemniczością, napięciem i masą domysłów, no i pytaniem Mario, ciekawe co Apple pokaże?

Rewolucji się nie spodziewam, ale chciałbym być zaskoczony. Na szczęście wszystko wyjaśni się już za niespełna tydzień. Oczywiście poinformujemy Was na gorąco o najbardziej oczekiwanych nowościach od Apple’a w tym roku.