Czy smartfony zastąpią gotówkę i karty kredytowe?

Czy płatności mobilne staną się standardem dopiero za 10 lat? Zobacz wyniki sondażu przeprowadzonego w Stanach na początku tego roku.

Mniej więcej osiem miesięcy po tym jak Apple uruchomiło usługę płatności mobilnych Apple Pay w Stanach Zjednoczonych, od wczoraj po cichu można z niej skorzystać także w Europie w Wielkiej Brytanii.

O użytkowników płatności mobilnych bija się, nie banki i instytucje finansowe, ale najwięksi gracze z branży technologicznej. Oprócz Apple’a, swoja usługę Android Pay wprowadza Google oraz Samsung. To tylko kwestia czasu, zanim smartfony i smartwatche zastąpią płatności gotówką i kartami kredytowymi. Ale czy na pewno tak sądzą sami konsumenci?

Według sondażu przeprowadzonego na początku tego roku przez pracownię Harris, aż 43 proc. dorosłych Amerykanów sądzi, że płatności mobilne nie zastąpią nigdy gotówki dla większości płatności, a 13 proc. uważa, że nie stanie się to wcześniej niż za 10 lat.

Z drugiej strony 26 proc. ankietowanych uważa, że płatności smartfonem nie są tylko tymczasową modą i staną się standardem w ciągu najbliższych 5 lat. Niestety sondaż nie ma wpływu na to, co stanie się standardem, kilkanaście lat temu, nie wyobrażaliśmy sobie, że nasze komputery osobiste będą nam towarzyszyły o każdej porze dnia i że będą mieściły się w kieszeni lub na nadgarstku…

Zobacz szczegółowe wyniki badania na poniższej infografice.

Czy płatności mobilne zastąpią płatności gotówkowe i kartami kredytowymi?

Czy płatności mobilne zastąpią płatności gotówką i kartami kredytowymi? (mobigrafika)

źródło: Statista – Will Smartphones Replace Cash & Credit Cards?