Internauci w Polsce spędzają w sieci 36 dni rocznie

W ciągu ostatnich 10 lat czas spędzany w sieci przez polskich internautów wzrósł aż czterokrotnie.

Polski użytkownik internetu surfuje średnio przez prawie 2,5 godziny dziennie. Oznacza to, że w 2014 roku w wirtualnym świecie spędził w sumie ponad 36 dni.

Według danych Megapanelu PBI/Gemius, średnio 2 godziny i 24 minuty polski użytkownik komputera poświęcał każdego dnia na surfowanie w sieci w 2014 roku, co daje średnio 73 godziny miesięcznie. Oznacza to, że w sumie w ciągu roku przeciętny internauta spędził ponad 36 dni w wirtualnym świecie. To prawie 4 razy więcej niż w 2005 roku.
Ponadto analiza danych z ostatnich 10 lat ujawniła trend wskazujący na to, że w miesiącach wakacyjnych (lipiec i sierpień) internauci poświęcają najmniej czasu na korzystanie z internetu. Całkiem odwrotna sytuacja występuje w czasie zimy. W najzimniejszych miesiącach w Polsce – w grudniu i styczniu internauci najdłużej przesiadują w internecie.

Zobacz na poniższej grafice, ile czasu spędzaliśmy w internecie na przestrzeni lat (od 2005 do 2014 roku) – grafika przygotowana na podstawie grafiki Gemiusa (źródło artykułu).

Ile czasu w sieci spędza polski internauta (średnio miesięcznie od 2005 do 2014 roku)

Zobacz także nasze inne wykresy i infografiki w dziale mobiGRAFIKA.

Dane pochodzą z ogólnopolskiego badania internetu Megapanel PBI/Gemius, realizowanego w sposób ciągły od ponad 10 lat przez firmę Gemius na zlecenie spółki Polskie Badania Internetu. Na jego podstawie publikowane są dane statystyczne, które prezentują popularność stron WWW oraz związanych z nimi profili społeczno-demograficznych internautów.

źródło: Gemius – Polski internauta w sieci spędza średnio 36 dni rocznie