Google uruchamia bezpłatną opcję Google Play Music

To było do przewidzenia, rozpoczęła się bitwa o słuchacza muzycznych usług streamingowych. Google zapowiedziało bezpłatny dostęp do Muzyka Google Play.

Google Play Music w bezpłatnej wersji

Już za kilka dni, 30 czerwca będzie miała premierę nowa usługa muzyczna Apple Music. Google nie śpi i już uruchomiło bezpłatną wersję swojej usługi Muzyka Google Play. Na razie opcja dostępna jest tylko w Stanach Zjednoczonych, jednak gigant zapowiada rozszerzenie jej na pozostałe rynki.

Aby słuchać za darmo utworów w usłudze Google’a będzie trzeba liczyć się oczywiście z pewnymi ograniczeniami. Utwory będą przerywane między innymi reklamami, oraz limitowaną liczbą pominięć utworów. Oczywiście będzie można pozbyć się tychże niedogodności wykupując subskrypcję z pełnym dostępem. Miesięczny abonament to 19,99 zł (z 30-dniową wersja próbną). Wraz z subskrypcją pozbywamy się reklam i mamy dostęp do całej biblioteki w tym możliwość przesłania 50 tys. własnych utworów, które można odtwarzać na urządzeniach mobilnych.

Darmowa wersja radia Google Play Music nie jest taka idealna..

https://youtu.be/PfnxgN_hztg

W przeciwieństwie do Spotify, usługa Google’a nie zapewnia kontroli nad tym, jaki utwór chcemy słuchać. Darmowe stacje są ograniczone do sześciu pominięć utworów na godzinę i nie można ich będzie przewijać ani zobaczyć, jaki będziemy słuchać jako następny. Utwory w wersji free nie mogą być również zapisywane do trybu offline.

Nowa wersja Muzyki Google Play z reklamami jest dostępny od dzisiaj z poziomu przeglądarki internetowej oraz przez aplikacje mobilne na iOS-a i Androida.

źródło: Official Google Blog – Music for everything you do