Koniec powiadomień SMS w Kalendarzu Google

Google poinformowało użytkowników Kalendarza Google, że od 27 czerwca nie będzie już wysyłać przypomnień w formie wiadomośi SMS.

Kalendarz Google

Google wysłało e-maila do użytkowników aplikacji Kalendarz Google z informacją o tym, że od 27 czerwca 2015 r. przestanie wysyłać powiadomienia w formie widomości tekstowych SMS. Poniżej pełna treść e-maila.

Ważna informacja o powiadomieniach SMS w Kalendarzu Google

Od 27 czerwca 2015 r. Kalendarz Google nie będzie już wysyłał powiadomień SMS. Funkcja ta została uruchomiona w czasach, gdy smartfony nie były jeszcze dostępne. Obecnie użytkownicy mają dostęp do znacznie bogatszych i bardziej niezawodnych funkcji na swoich urządzeniach mobilnych, nawet będąc offline.

Aby otrzymywać powiadomienia na swoim smartfonie, możesz skonfigurować aplikację kalendarza zainstalowaną fabrycznie na urządzeniu lub samodzielnie zainstalować Kalendarz Google w wersji na Androida lub iPhone’a. Więcej informacji na temat konfigurowania ustawień powiadomień znajdziesz w Centrum pomocy.

Uwaga: ta zmiana nie obejmuje użytkowników Google Drive for Work, Google Apps for Work (w wersji płatnej), Google Apps dla Szkół i Uczelni oraz Google Apps dla Instytucji Rządowych.

Ważna informacja o powiadomieniach SMS w Kalendarzu Google
Ważna informacja o powiadomieniach SMS w Kalendarzu Google

źródło: Zespół Kalendarza Google