Apple tłumaczy jak naprawić błąd z aplikacją Wiadomości

Apple opublikowało oficjalną informację na temat rozwiązania problemu z błędem aplikacji Wiadomości, która zawiera ciąg arabskich liter. Wiadomość działa podobnie na Twitterze i Snapchacie!

Wiadomość z arabskimi literami, która restartuje iPhone'a

Zapewne czytaliście już o ciągu znaków arabkich, które restartują iPhone’a w momencie, gdy użytkownik próbuje otworzyć aplikację Wiadomości, w której znajduje się wiadomość z tymi literami:

effective.
 Power
 لُلُصّبُلُلصّبُررً ॣ ॣh ॣ ॣ
 

Jak donoszą internauci, wiadomość o takiej treści działa tak samo, gdy spróbujemy odczytać ją w aplikacjach Twitter i Snapchat. Jeśli nie chcesz mieć nieprzyjemnego żartu, do czasu naprawy błędu, możesz wyłączyć powiadomienia w Centrum powiadomień dla tych aplikacji.

Jeśli otrzymując tę wiadomość masz otwarte okno rozmowy, złośliwy ciąg znaków nie spowoduje restartu.

Nieszczęśliwa sekwencja liter powoduje, że wejście do aplikacji Wiadomości na iPhone’ie powoduje jego ponowne uruchomienie. Jest kilka sposobów, żeby uporać się z błędem. Apple jest świadome tego problemu i pracuje nad stosowną poprawką, jednak do tego czasu opublikowało oficjlaną poradę jak poradzić sobie z trollującą wiadomością SMS lub iMessage.

Rozwiązanie: w skrócie wystarczy wysłać do siebie nową wiadomość lub poprosić kogoś o przesłanie SMS-a lub wiadomość iMessage. Następnie należy skasować wątek z feralną wiadomością.

Oficjalna porada Apple’a, jak naprawić błąd wyłączający iPhone’a:

Jeśli aplikacja Wiadomości nieoczekiwanie kończy pracę po otrzymaniu SMS-a lub iMessage z określonym ciągiem znaków Unicode, nalezy wykonac poniższe czynności, aby ponownie otworzyć aplikację:

  • Poproś Siri o przeczytanie nieprzeczytanych wiadomości
  • Użyj Siri, aby odpowiedzieć na złośliwą wiadomość. Po wysłaniu odpowiedzi, będziesz mógł ponownie otworzyć wiadomości.
  • Jeśli problem nadal występuje, naciśnij i przytrzymaj złośliwą wiadomość, wybierz Więcej i usuń wiadomość z wątku.

źródło: Apple, iClarified