iOS 8 zainstalowany na 68% iUrządzeń

Według danych pochodzących od Apple’a, już 68 proc. urządzeń z iOS-em działa obecnie pod najnowszym systemem iOS 8.

Udział systemu iOS na iUrządzeniach

Udział systemu iOS 8 wzrósł o 4 punkty procentowe od ostatniej aktualizacji 22 grudnia. W tym czasie, na dzień 5 stycznia 2015 roku udział systemu mobilnego iOS 7 spadł o 3 punkty procentowe i jest zainstalowany obecnie na 29 proc. wszystkich urządzeń mobilnych Apple’a. Wcześniejsze wersje iOS-a nadal utrzymują się na poziomie 4%.

Wszyscy, którzy potrafią dodawać, szybko zauważą, że liczby przedstawione przez Apple’a sumują się do 101%. Najprawdopodobniej spowodowane to jest niedokładnym zaokrągleniem pozycji dziesiętnych.

Liczby przedstawione przez firmę Apple’a niemal pokrywają się z danymi od Mixpanel Trends, według których przyjęcie iOS-a 8 kształtuje się na poziomie 70,04 proc., system iOS 7  na poziomie 27,74 proc., a wcześniejsze wersje oprogramowania iOS na  2,21 proc. W prezentowanych wynikach jest mała różnica, która może być spowodowana tym, że dane od Mixpanel są prezentowane w czasie rzeczywistym, podczas gdy od Apple’a pochodza sprzed 2 dni.

Udział systemu iOS - Mixpanel Trends
Udział systemu iOS – Mixpanel Trends

Mały skok udziału systemu mobilnego iOS 8 w ciągu ostatniego miesiąca wynika prawdopodobnie z tego, że sporo przybyło nowych iUrządzeń w okresie świątecznym.

Dla porównania, w tym samym czasie w zeszłym roku, iOS 7 został zainstalowany na 78 proc. urządzeń. Fakt, że iOS 8 potrzebuje około 2 GB wolnej pamięci w urządzeniach w celu pobrania i zainstalowania, prawdopodobnie nadal przyczynia się do wolniejszego tempa wzrostu udziału tej wersji.

źródło: iDownloadBlog, Mixpanel Trends – iOS 8 Adoption, Apple – App Store Distribution