Sklep Apple’a Zorlu w Stanbule zwycięzcą w Structual Awards 2014

Budynek Apple Store Zorlu Center w Stanbule nagrodzony Supreme Award for Structural Engineering Excellence w konkursie architektonicznym.

Apple Store Zorlu Center

Sklep Apple’a Zorlu w Stambule, został nagrodzony w dwóch kategoriach: nagroda dla najdoskonalszej inżynierii budowlanej i nagrodę dla najlepszego budynku handlowego w konkursie Structural Awards 2014. Ta nagroda wyróżnia co roku budynki jako doskonałe przykłady strukturalnego projektowania inżynierskiego.

Apple zostało wyróżnione za prosty i minimalistyczny design swojego flagowego sklepu w ekskluzywnym centrum handlowym Zorlu w tureckim Stambule. Budynek został zaprojektowany i stworzony przez firmę Eckersley O’Callaghan i architektów Foster + Partners. Projekt budynku to sześcienna bryła, całkowicie przeszklona z każdej ze stron, aby korzystać z naturalnego oświetlenia na otwartym terenie centrum handlowego.

Apple Zorlu
Apple Zorlu

Sędziowie stwierdziliśmy, że budynek jest najwspanialszym przykładem współgrania inżynierii i architektury. Wykorzystano pojedyncze tafle hartowanego szkła laminowanego na wybudowanie ścian i taflę na dach wykonaną między innymi z naturalnego silikon.Projekt, aż uderza swoją prostotą i dbałością wykonania.

Sklep Apple Zorlu został otworzony na początku tego roku. To był pierwszy sklep w Turcji aż do niedawno otwartego drugiego Apple Store’a w centrum handlowym Akasya w Stambule.