63% iUrządzeń ma zainstalowany system iOS 8

Apple zaktualizowało statystyki udziału wersji operacyjnego systemu mobilnego iOS.

Udział wersji systemu iOS (stan na 8 grudnia 2014 r.)
Udział wersji systemu iOS (stan na 8 grudnia 2014 r.)

Apple zaktualizowało wykres udziału poszczególnych wersji systemu iOS. Większość, bo aż 63% urządzeń ma zainstalowaną najnowszą wersję systemu iOS 8. Dane zostały opracowane na podstawie statystyk sklepu App Store w dniu 8 grudnia 2014 roku. W porównaniu do 22 listopada nastąpił 3-procentowy wzrost na korzyść najnowszego mobilnego systemu Apple’a. Wzrost udziału iOS-a 8 jest wolniejszy w stosunku do poprzednich miesięcy.

Na drugim miejscu znajduje się wersja iOS 7 z 33-proc. udziałem, a na 3. miejscu iOS 6 z niespełna 4%.

Dla porównania, w tym samym czasie w poprzednim roku, iOS 7 stanowił 74% wszystkich urządzeń Apple’a. To jest duża różnica, którą można wytłumaczyć tym, że iOS 8 wymaga około 2 GB wolnego miejsca na urządzeniach, aby móc go pobrać i zainstalować. Ale przyrost aktualizacji, związany jest zapewne z licznymi poprawkami (iOS 8.1.2 został wydany dzisiaj), a użytkownicy są w stanie zrobić miejsce na swoich urządzeniach lub po prostu aktualizują iPhone’y lub iPady przez iTunesa – najłatwiejszy sposób aktualizacji do najnowszej wersji oprogramowania, niezależnie od ilości wolnego miejsca na urządzeniu.

Stopień fragmentacji jest obliczana wyłącznie dla urządzeń z systemem iOS, które mogą być zaktualizowane do iOS-a 8, oznacza to, że ​na przykład ​iPhone 3G nie jest brany pod uwagę, ponieważ nie można na nim uruchomić iOS-a 8.

Dla porównania poniżej udział systemu iOS odwiedzających serwis mobiRANK.pl.

Udział wersji systemu mobilnego iOS na blogu mobiRANK.pl
Udział wersji systemu mobilnego iOS na blogu mobiRANK.pl

Nasi czytelnicy, będący w posiadaniu urządzeń mobilnych Apple’a to w ok. 68% posiadacze systemu iOS 8, a w około 24% systemu iOS 7.

źródło: App Store Distribution, mobiRANK.pl – statystyki z Google Analytics