Jak wgrać muzykę na iPhone’a bez iTunesa?

Zobacz w jaki sposób umieścić ulubioną muzykę na iPhone’ie lub iPadzie bez użycia programu iTunes.

Wgrywanie muzyki do iPhone'a

IPhone jest świetnym urządzeniem do słuchania muzyki podczas podróży, ale jeśli nie jesteś wielkim fanem programu iTunes, oto kilka sposobów na jak wgrać ulubioną muzyke np. z mp3 na iPhone’a lub iPada (lub iPoda touch 5. generacji) nie używając oprogramowania Apple’a.

Program iTunes nie jest taki straszny jak go malują, ale jeśli masz go użyć jedynie do wgrania muzyki lepiej znaleźć inną łatwiejszą i szybszą metodę do tego celu. Dodatkowym plusem innej metody jest uniknięcie zamieszania związanego z usunięciem biblioteki muzycznej przy synchronizacji w programie iTunes.

Istnieje kilka metod, które możesz użyć, aby wrzucić muzykę do telefonu iPhone bez iTunesa, z których niektóre mogą zabrac trochę więcej czasu, a inne wiążą się z wykorzystaniem oprogramowania innych firm.


Oto najlepsze metody jak przesyłać muzykę do telefonu iPhone bez iTunesa.

Wykorzystanie usług w chmurze

Być może najprostszym sposobem, aby umieścić muzykę na iPhone’ie bez iTunesa jest skorzystanie z programu Dropbox, Dysku Google lub innej usługi do przechowywania danych w chmurze. Jednak jest to metoda, która zajmuje najwięcej czasu.

Metoda ta wymaga posiadania aplikacji usługi przechowywania danych w chmurze na iPhone’ie, więc jeśli używasz Dropboxa, należy pobrać i zainstalować aplikację Dropbox. Ponadto, musisz pobrać i zainstalować aplikację na komputerze PC lub Mac. Ewentualnie możesz wykorzystać przeglądarkową wersję programu..

Aby przesłać muzykę na iPhone’a, wystarczy po prostu skopiować i wkleić pliki muzyczne do folderu na Dropboxie. W zależności od ilości muzyki, dostępnego miejsca i prędkości połączenia internetowego, można wgrać od kilku minut do kilku godzin muzyki na Dropboxie.

Muzyka w Dropboxie

Muzyka w Dropboxie

Po zsynchronizowaniu do trybu offline, będziesz w stanie uzyskać dostęp do plików muzycznych w aplikacji Dropbox na telefonie iPhone. Aplikacja ma wbudowany odtwarzacz muzyki, dzięki któremu można odtworzyć każdą piosenkę bezpośrednio z aplikacji Dropbox. Można korzystać z innych aplikacji podczas odtwarzania w tle.

Minusem użycia aplikacji do przechowywania w chmurze jest to, że ma ona okrojone funkcje odtwarzania w porównaniu do innych dedykowanych aplikacji muzycznych i trzeba wykonywać upload i download przez internet z serwisu podczas synchronizacji.

Używanie oprogramowania firm trzecich

Niestety, nie ma łatwego sposobu, aby słuchać muzyki na iPhone’ie przez wbudowaną aplikację Muzyka. iTunes to najprostsza metoda na to, ale jeśli nadal nie chcesz z niego korzystać to na przykład aplikacja Google Play Muzyka Spotify czy Deezer pozwalają przesłać swoją bibliotekę muzyczną do usługi i po synchronizacji w aplikacji, możecie słuchać jej na iPhone’ie.

Aby załadować bibliotekę muzyczną do Google Play Music, musisz pobrać Music Managera na komputer. To oprogramowanie pozwala na przesyłanie własnej muzyki do konta Google Play Music, a następnie słuchać na iPhone poprzez aplikacji Muzyka Google Play.

Spotify - pliki lokalne

Spotify – pliki lokalne

Spotify pozwala także to zrobić, ale tutaj korzyścią jest to, że nie potrzebujemy oddzielnego oprogramowanie do przesyłania muzyki. Wystarczy pobrać i zainstalować aplikację Spotify, wybierasz Pliki lokalne w menu bocznym programu i przenosisz utwory metodą przeciągnij-upuść do aplikacji, a następnie synchronizujesz je z aplikacją Spotify na iPhone’ie.

Pamiętajcie, że iTunes to najprostszy sposób, aby zsynchronizować muzykę z telefonem iPhone. Nawet jeśli nie kupujesz muzyki od Apple’a i nie używasz iTunesa, wystarczy go użyć tylko do importowania muzyki i zsynchronizowania z iPhone’em lub iPadem. Nie jest to idealne rozwiązanie, ale jedyny sposób jeśli chcesz odtwarzać muzykę w oryginalnej aplikacji Muzyka na iPhone’ie lub iPadzie.

źródło: GottaBeMobile – How to Put Music onto Your iPhone Without iTunes (Craig Lloyd)

Obserwuj

Łukasz Majchrzyk

redaktor mobiRANK.pl
Od 2005 roku zajmuje się komunikacją internetową i e-marketingiem, pasjonat urządzeń mobilnych i nowych technologii. Dołącz do moich kręgów na Google+ .
Obserwuj

 • potrzebujący1

  Pomocy! Mam problem z przesłaniem muzyki na Iphona przez itunsa. A mianowicie chodzi mi o to, że komputer nie chce się zsynchronizować z Iphonem. Komputer normalnie go czyta i moge nawet wejść w telefon przez Mój Komputer, ale gdy włączam Itunsa to nic się nie dzieje. Loguje sie itd., ale nic to nie daje :/ Gdzie może byc przyczyna? Pomóżcie proszę.

 • dra

  No właśnie nie do końca: „Aplikacja ma wbudowany odtwarzacz muzyki, dzięki któremu można odtworzyć każdą piosenkę bezpośrednio z aplikacji Dropbox.”
  Na Ios jest właśnie wbudowany ten odtwarzacz muzyka w dropbox, ale na android tego nie ma. Wie ktoś w czym jest problem?

 • Patryk

  Trzeba byc idiota aby twierdzic ze w ios jest google play….

 • Alexandra

  czy pobieranie muzyki z komputera za pomocą iTunes wiąże się z jakimiś opłatami, czy wszystko jest darmowe? :)

  • Nikola Szewczuk

   Wszystko jest darmowe :) pobierałam sobie muzę i tworzyłam dzwonki :) zapewniam cię wszystko za darmo

 • Neroix

  Dlatego ja zrobiłem Jailbreak. U mnie hierarchia systemów wyglada tak: inne < iOS < Android < iOS z Jalbreak. Dodatkowo łatwo mogę hackować różne gry i aplikacje, zmieniać wygląd, pobierać muzykę itd. Jednak ja polecam Spotify (z kontem premium) możesz łatwo znaleźć każdą piosenkę, nawet te polskie, masz wygodną playlistę, a jeśli masz premium to możesz odtwarzać to offline, a z Jailbreak możesz łatwo shakować tę aplikację i cieszyć się premium za darmo :)

 • Paweł

  A no i ten 4 sposób nazywa się nie można bezpośrednio kopiować! I od cały apple. Choć sam używam sprzętu uważam to za zmorę wolności.

 • Paweł

  Nie napisałeś jeszcze tylko 4 sposoby – że ajfon taki wielki a taki mały – że jak potrzebuję zgrać sobie mp3 np. od kolegii to muszę cały ten syf odpalać

  • adsf

   Niech kolega kupi sobie iPhona/iPada/iMaca :-]

 • Pingback: 63% iUrządzeń ma zainstalowany system iOS 8 - mobiRANK.pl()