Jak wgrać muzykę na iPhone’a bez iTunesa?

Zobacz w jaki sposób umieścić ulubioną muzykę na iPhone’ie lub iPadzie bez użycia programu iTunes.

Wgrywanie muzyki do iPhone'a

IPhone jest świetnym urządzeniem do słuchania muzyki podczas podróży, ale jeśli nie jesteś wielkim fanem programu iTunes, oto kilka sposobów na jak wgrać ulubioną muzyke np. z mp3 na iPhone’a lub iPada (lub iPoda touch 5. generacji) nie używając oprogramowania Apple’a.

Program iTunes nie jest taki straszny jak go malują, ale jeśli masz go użyć jedynie do wgrania muzyki lepiej znaleźć inną łatwiejszą i szybszą metodę do tego celu. Dodatkowym plusem innej metody jest uniknięcie zamieszania związanego z usunięciem biblioteki muzycznej przy synchronizacji w programie iTunes.

Istnieje kilka metod, które możesz użyć, aby wrzucić muzykę do telefonu iPhone bez iTunesa, z których niektóre mogą zabrac trochę więcej czasu, a inne wiążą się z wykorzystaniem oprogramowania innych firm.

Oto najlepsze metody jak przesyłać muzykę do telefonu iPhone bez iTunesa.

Wykorzystanie usług w chmurze

Być może najprostszym sposobem, aby umieścić muzykę na iPhone’ie bez iTunesa jest skorzystanie z programu Dropbox, Dysku Google lub innej usługi do przechowywania danych w chmurze. Jednak jest to metoda, która zajmuje najwięcej czasu.

Metoda ta wymaga posiadania aplikacji usługi przechowywania danych w chmurze na iPhone’ie, więc jeśli używasz Dropboxa, należy pobrać i zainstalować aplikację Dropbox. Ponadto, musisz pobrać i zainstalować aplikację na komputerze PC lub Mac. Ewentualnie możesz wykorzystać przeglądarkową wersję programu..

Aby przesłać muzykę na iPhone’a, wystarczy po prostu skopiować i wkleić pliki muzyczne do folderu na Dropboxie. W zależności od ilości muzyki, dostępnego miejsca i prędkości połączenia internetowego, można wgrać od kilku minut do kilku godzin muzyki na Dropboxie.

Muzyka w Dropboxie
Muzyka w Dropboxie

Po zsynchronizowaniu do trybu offline, będziesz w stanie uzyskać dostęp do plików muzycznych w aplikacji Dropbox na telefonie iPhone. Aplikacja ma wbudowany odtwarzacz muzyki, dzięki któremu można odtworzyć każdą piosenkę bezpośrednio z aplikacji Dropbox. Można korzystać z innych aplikacji podczas odtwarzania w tle.

Minusem użycia aplikacji do przechowywania w chmurze jest to, że ma ona okrojone funkcje odtwarzania w porównaniu do innych dedykowanych aplikacji muzycznych i trzeba wykonywać upload i download przez internet z serwisu podczas synchronizacji.

Używanie oprogramowania firm trzecich

Niestety, nie ma łatwego sposobu, aby słuchać muzyki na iPhone’ie przez wbudowaną aplikację Muzyka. iTunes to najprostsza metoda na to, ale jeśli nadal nie chcesz z niego korzystać to na przykład aplikacja Google Play Muzyka Spotify czy Deezer pozwalają przesłać swoją bibliotekę muzyczną do usługi i po synchronizacji w aplikacji, możecie słuchać jej na iPhone’ie.

Aby załadować bibliotekę muzyczną do Google Play Music, musisz pobrać Music Managera na komputer. To oprogramowanie pozwala na przesyłanie własnej muzyki do konta Google Play Music, a następnie słuchać na iPhone poprzez aplikacji Muzyka Google Play.

Spotify - pliki lokalne
Spotify – pliki lokalne

Spotify pozwala także to zrobić, ale tutaj korzyścią jest to, że nie potrzebujemy oddzielnego oprogramowanie do przesyłania muzyki. Wystarczy pobrać i zainstalować aplikację Spotify, wybierasz Pliki lokalne w menu bocznym programu i przenosisz utwory metodą przeciągnij-upuść do aplikacji, a następnie synchronizujesz je z aplikacją Spotify na iPhone’ie.

Pamiętajcie, że iTunes to najprostszy sposób, aby zsynchronizować muzykę z telefonem iPhone. Nawet jeśli nie kupujesz muzyki od Apple’a i nie używasz iTunesa, wystarczy go użyć tylko do importowania muzyki i zsynchronizowania z iPhone’em lub iPadem. Nie jest to idealne rozwiązanie, ale jedyny sposób jeśli chcesz odtwarzać muzykę w oryginalnej aplikacji Muzyka na iPhone’ie lub iPadzie.

źródło: GottaBeMobile – How to Put Music onto Your iPhone Without iTunes (Craig Lloyd)