Jak sprawdzić, czy iPhone lub iPad ma włączoną blokadę aktywacji?

Apple udostępniło narzędzie pozwalające sprawdzić, przed zakupem używanego iPhone’a lub iPada, czy włączona jest na nim blokada aktywacji.

Jak sprawdzić blokadę aktywacji iPhone'a lub iPada?

Jakiś czas temu pisaliśmy co należy sprawdzić przed zakupem używanego iPhone’a?,  a dzisiaj Apple udostępniło narzędzie, które pozwoli Wam bezpiecznie sprawdzić po numerze seryjnym lub IMEI urządzenia, czy jest ono odblokowane i będziecie mogli je legalnie aktywować.

Wszystkie iPhone’y i iPady działające pod systemem iOS 7 lub iOS 8 mogą mieć włączoną funkcję Znajdź mój iPhone/iPad. Jeśli poprzedni właściciel iPhone’a lub iPada nie wyłączy jej przed sprzedażą urządzenia, to będzie ono bezużyteczne, bowiem nie będzie możliwa jego aktywacja. To jedno z najlepszych zabezpieczeń przed kradzieżą urządzeń Apple’a.

Zanim kupicie iPhone’a lub iPada warto sprawdzić czy nie jest kradziony lub czy poprzedni właściciel nie zapomniał odblokować urządzenia.

UWAGA! Od 27 stycznia 2017 roku Apple wyłączyło swoje narzędzie do sprawdzania blokady aktywacji iPhone’a Activation Lock! czytaj więcej: Apple wyłączyło narządzie do sprawdzania blokady aktywacji urządzenia

Jak sprawdzić, czy iPhone lub iPad ma włączoną blokadę aktywacji?

  1. Wejdź na stronę icloud.com/activationlock/
  2. Wpisz numer seryjny lub IMEI iPhone’a lub iPada
  3. Potwierdź przepisując kod CAPTCHA
  4. Kliknij Dalej
  5. Pojawi się jeden z dwóch komunikatów Blokada aktywacji: włączona lub wyłączona

Blokada aktywacji: wyłączona

Blokada aktywacji wyłączona
Blokada aktywacji wyłączona

Jeśli pojawi się komunikat Blokada aktywacji: wyłączona, wówczas do wymazania lub ponownego aktywowania tego urządzenia nie będzie wymagane hasło. Jeśli to urządzenie zostało otrzymane od kogoś innego, jest gotowe do skonfigurowania i użytku.

Aby włączyć funkcję Znajdź mój iPhone na takim urządzeniu należy wykonać następujące czynności:

  1. Przejdź do sekcji Ustawienia
  2. Wybierz opcję iCloud
  3. Zaloguj się, podając swoje Apple ID
  4. Włącz funkcję Znajdź mój iPhone/iPad/iPod

Blokada aktywacji: włączona

Blokada aktywacji włączona
Blokada aktywacji włączona

Jeśli pojawi się Blokada aktywacji: włączona, oznacza to, że urządzenie nie będzie można aktywować dopóki nie zostanie wyłączona na nim funkcja Znajdź mój iPhone.

Jeśli urządzenie zostało odkupione od kogoś innego:

Skontaktuj się z poprzednim właścicielem i poproś, aby wymazał urządzenie i usunął ze swojego konta. Dokładne instrukcje znajdziesz w artykule dotyczącym usuwania urządzenia z konta poprzedniego właściciela.

Jeśli zamierzasz oddać lub sprzedać urządzenie:

Zanim przekażesz urządzenie innej osobie, musisz wylogować się z usługi iCloud i wymazać całą zawartość oraz wszystkie ustawienia. Wybierz kolejno opcje: Ustawienia > Ogólne > Wyzeruj > Wymaż zawartość i ustawienia. Dokładne instrukcje znajdziesz w artykule Co trzeba zrobić przed sprzedażą lub oddaniem telefonu iPhone, iPada lub iPoda touch

źródło: Apple