Duolingo – aplikacja do nauki języków

Ucz się języków obcych przez bezpłatną aplikacją mobilną.

duolingo-630x307

Duolingo to nowy projekt twórcy ReCAPTCHA Luisa Von Ahna. Aplikacja dostępna jest na urządzenia mobilne, zarówno na platformę z systemem Android jak i iOS. Konto w aplikacji tworzymy logując się przez Facebooka lub e-maila.Następnie wybieramy język, który znamy i ten, którego chcemy się uczyć. Do wyboru mamy: angielski, włoski, hiszpański, niemiecki, francuski i portugalski. Aby nauka była efektywna musimy znać choć jeden z powyższych języków, ponieważ nie ma dostępnego języka polskiego.

Nauka w aplikacji polega na rozwiązywaniu krótkich zadań od poziomu dla początkujących, które możnapominąć wykonując test na wyższym poziomie. Dzięki temu osoby ze znajomością języka mogą kontynuować „zabawę w naukę” na własnym poziomie zaawansowania.
Zadania polegają na wybraniu odpowiedniego słowa, tłumaczeniu ze słuchu lub wstawianiu w zdania odpowiednich wyrazów. Wszystko utrzymane jest w stylu „gry”, w której mamy do dyspozycji określoną liczbę pomyłek, po wykorzystaniu których musimy powtórzyć lekcję. Tematyczne lekcje to kolejne poziomy, po ukończeniu których otrzymujemy punkty i nagrody, które mają motywować do dalszej nauki. W aplikacji mamy do dyspozycji również tryb Praktyki, gdzie poza konkurencją można „szlifować” język.

mzl.thlhtnpc.320x480-75mzl.bqscmslj.320x480-75

mzl.iqjtfoxz.320x480-75mzl.bsemxzfs.320x480-75

Duolingo jest darmową i dopracowaną aplikacją, dostępną zarówno dla użytkowników telefonów z iOSem jak i Androidem. Warto zainstalować ją na swoim urządzeniu, bo chyba nie ma drugiej tak rozbudowanej i ciekawej aplikacji do nauki języków. Mnie wciągnęła na kilka dobrych godzin i na pewno dotrę do ostatniego poziomu :-) Duolingo nie zastąpi prawdziwych kursów językowych, jednak dostarcza dobrej zabawy i możemy uczyć się języka w niemal każdym miejscu i kiedy tylko chcemy. Naprawdę warto!

Zobacz animację przedstawiającą projekt:

Duolingo at AppStore