iWatch może kosztować 400 dolarów

Według ostatnich doniesień najdroższy model smartwatcha Apple’a – iWatch – może kosztować około 400 dolarów.

Koncept iWatcha

Już 9 września Apple zaprezentuje nowego iPhone’a 6, poda datę publicznego udostępnienia swojego mobilnego ssyetemu iOS 8 i być może pokaże smartwatcha – iWatch. Najwięcej niepewności budzi ten ostatni. Czy Apple w ogóle zamierza go pokazać na Keynote 9 września?

Z iWatchem może być podobnie jak z pierwszym iPhone’em, który do sprzedaży trafił 5 miesięcy po prezentacji przez Steve’a Jobsa. Jak donosi serwis Re/code, Apple rozważa wycenę najdroższego modelu inteligentnego zegarka na poziomie 400 dolarów.

Apple ustanowiło cenę na poziomie około 400 dolarów za najnowsze urządzenie naręczne spółki (red. iWatch). Cena nie jest jeszcze zatwierdzona dla produktu, który ma trafić na początku przyszłego roku (red. 2015). Różne źródła podają, że możemy spodziewać się przedziałów cenowych dla różnych modeli inteligentnego zegarka, w tym wersje w niższych cenach.

Według raportu nie jest oczywiste, czy ostateczną cenę poznamy już 9 września, i czy w ogóle zobaczymy wtedy iWatcha. Jeśli nie, Apple może podać finalny koszt urządzenia naręcznego dopiero na początku przyszłego roku, kiedy to smartwatch ma trafić do sprzedaży.

Zobacz także: Zainteresowanie kupnem iWatcha zależy od ceny

Koncept iWatcha
Koncept iWatcha

Pogłoski dotyczące urządzenia zmieniają się tak szybko, że ciężko stwierdzić, które mogą być najbardziej wiarygodne. Szczegóły poznamy już za kilkanaście dni i wszystko będzie jasne, do tego czasu będziemy mogli w sieci przeczytać jeszcze wiele plotek, które będą budowały napięcie przed konferencją Apple’a.

Zobacz także:  Oficjalnie: konferencja Apple’a 9 września