Android 4.4.3 w trybie OTA

Google udostępniło najnowszą aktualizację systemu Android w wersji 4.4.3 KitKat. Aktualizację można pobrać w trybie OTA na urządzenia Google Nexus i modele Google Play Edition.

Android 4.4.3

Poza Nexusami i urządzeniami Google Play Edition, aktualizacja trafi też na smartfonach Motoroli. Najnowszy Android 4.4.3 KitKat (numer kompilacji KTU84L) naprawia wiele uciążliwych błędów.Pliki do ręcznej aktualizacji udostępniono w sieci kilka dni temu (Android 4.4.3 KitKat w postaci obrazów dla Nexusów), teraz można już zaktualizować tablety i telefony przez usługę OTA (over-the-air), czyli bezpośrednio z urządzenia. Jeśli nie otrzymaliście powiadomienia o najnowszej aktualizacji wejdźcie do Ustawienia > Informacje o systemie > Sprawdź uaktualnienia.

Google udostępniło Androida 4.4.3 na ograniczoną liczbę modeli i to oczywiście firmowanych przez siebie. Aktualizacja dostępna jest na  Nexusa 4, Nexusa 5, tablety Nexus 7 (2012 i 2013) oraz smartfony w wersjach Google Play Edition: Samsung Galaxy S4, HTC One i Sony Xperia Z Ultra.

Android 4.4.3 w trybie OTA
Android 4.4.3 – Informacje o systemie

Nowy system naprawia wiele błędów znanych z poprzedniej wersji Androida 4.4.2.

Co nowego w Androidzie 4.4.3

  • naprawienie przypadkowych restartów systemu
  • zmniejszenie poboru energii podczas użytkowania aparatu
  • poprawiono szybkie wyczerpywanie się baterii na Nexusach – proces mm-qcamera-daemon, który jest aktywny w pamięci, zużywał duże ilości energii na urządzeniach z procesorem Qualcomm
  • zmieniony wygląd dialera na smartfonach, czarne tło zostało zastąpione białym
  • poprawki bezpieczeństwa –  w szczególności związane z szyfrowaniem ASEC na karctach pamięci. Poprawiono rootowanie niektórych modeli poprzez polecenia ADB, które pozwalały uzyskać czasowy dostęp do roota. 

Google nie udostępniło oficjalnej listy zmian w Androidzie 4.4.3, ale na pewno poprawek mniejszych zmian jest znacznie więcej. Z pewnością wkrótce dowiemy się o ciekawych nieodkrytych funkcjach Androida. Wkrótce odbędzie się także Google I/O, na którym dowiemy się więcej na temat nowego systemu lub kolejnej wersji mobilnego systemu operacyjnego Google’a.

Zobacz także: Google I/O 2014 już 25 czerwca