Android 4.4.3 KitKat w postaci obrazów dla Nexusów

Google udostępniło dzisiaj najnowszą wersję swojego systemu mobilnego Android 4.4.3 KitKat dla urządzeń Google Nexus w postaci obrazów.

Android 4.4.3 KitKat

Nie zdążyliśmy jeszcze ochłonąć po wczorajszych nowościach od Apple’a, a już dzisiaj Google serwuje najnowszą wersję swojego systemu mobilnego Android 4.4.3 KitKat dla linii swoich urządzeń mobilnych Google Nexus. Na razie system dostępny jest w postaci obrazów systemu, który można zainstalować na własną odpowiedzialność, ale to oznacza, że już wkrótce możemy spodziewać się aktualizacji w trybie OTA (Over-The-Air). Nowy system znajduje się już także w repozytoriach AOSP.

Obraz systemu do instalacji są dostępne do pobrania na stronach Google’a (Factory Images for Nexus Devices – Android — Google Developers) dla smartfona Google Nexus 4 (build KTU84L), Google Nexus 5 (build KTU84M), oraz tabletów Google Nexus 7 (2012), Google Nexus 7 (2013), lub Google Nexus 10.

Wszystkich, którzy nie orientują się jak zainstalować system z obrazu, zachęcam aby cierpliwie poczekali na automatyczną aktualizację.

Android 4.4.3 KitKat screen

Oficjalna lista zmian nie została jeszcze opublikowana, ale już wiemy czego możecie spodziewać się po systemie Android 4.4.3 KitKat. Poprawiono błędy sterowników kamery w Nexusach, dodano kilka usprawnień i mniejszych detali. Zmieniła się kolorystyka dialera, dominują teraz jasne błękitne odcienie. Poprawiono także działanie USB, VPN-a, WiFi, Bluetootha, menedżera MMS-ów, aplikację E-mail, Kalendara, Kontakty. Polepszono zarządzanie energią, co powinno wpłynąć na lepszą żywotność baterii. Wszelkie poprawki powinny wpłynąć na lepsze działanie i stabilność systemu Android.

Poinformujemy Was, gdy będzie dostępna oficjalna lista i aktualizacja za pośrednictwem OTA.