Co zrobić przed aktualizacją do iOS 7?

Aktualizacja systemu mobilnego Apple’a do iOS 7 to największa zmiana od debiutu pierwszego iPhone’a. Zobaczcie co powinniście zrobić zanim zaktualizujecie system do iOS-a 7.

iOS 7 update

Apple udostępni aktualizację do systemu iOS 7 już jutro, w środę 18 września około 19.00 czasu polskiego. Chociaż palce mogą rwać się do aktualizacji systemu iOS, warto poświecić trochę czasu, aby być pewnym, że Wasze urządzenia są w 100 procentach gotowe do najważniejszej aktualizacji oprogramowania.

Po pierwsze upewnijcie się, czy Wasze iUrządzenie możecie zaktualizować do iOS-a 7. Oto, co powinniście zrobić, zanim wybierzecie przycisk pobierania.

Sprawdź zgodność urządzenia z iOS 7

Nie każde urządzenie z iOS-em można uaktualnić do iOS 7. Update dostępny jest dla iPhone’a 4 i nowszych, iPada 2, Mini i nowszych oraz iPoda touch 5. generacji. Jeśli masz starsze urządzenia, takie jak iPhone 4 lub iPad 2, może warto poczekać przed pobraniem iOS-a 7. Starsze urządzenia mogą mieć problemy z wydajnością z najnowszą wersją iOS-a, ponieważ Apple zazwyczaj optymalizuje oprogramowanie pod najnowszy sprzęt. Warto przypomnieć jak było z iOS-em 5 i iPhone’em 3GS. Jeśli poczekacie tydzień z aktualizacją, możecie uniknąć kłopotów związanych ze stabilnym działaniem telefonu. Warto się wstrzymać.

Zrób kopię zapasową

Warto utworzyć kopię zapasową wszystkich zdjęć i filmów, jeśli nie robicie tego regularnie. Podłączcie telefon lub iPada do komputera i przekopiujcie wszystkie zdjęcia i filmy przez Eksploratora.

Pousuwaj stare programy i dane

Przed aktualizacją dobrze jest zrobić małe porządki i pousuwać nieużywane aplikacje. Zaczniecie rozkoszować się mniej przeładowanym systemem, ze sprawdzonymi aplikacjami.

Jeśli posprzątaliście i zgraliście zdjęcia na dysk twardy, zróbcie synchronizację i utwórzcie kopię zapasową systemu do iTunes’a i iClouda. Przejście z systemu iOS 6 do iOS 7 prawdopodobnie będzie sprawne i bezproblemowe, ale jeśli coś się nie uda, będziecie mogli powrócić do ustawień sprzed aktualizacji. W App Storze pojawiają się liczne aktualizacje aplikacji, które dostosowane są już do nowego systemu. Czytajcie uważnie opisy, niektórzy deweloperzy zalecają uruchomienie apki lub gry przed przejściem na iOS 7. Takie zachowanie ma uchronić przed utratą zapisanych dokumentów, czy save’ów i osiągnięć w grach.

Jeśli zastosowaliście się do powyższych wskazówek, nie pozostało nic innego jak spokojnie czekać na nową odsłonę iOS-a. Jak mówią ludzie z Apple’a: Po aktualizacji do iOS-a 7, będziecie mieli całkiem nowe urządzenie :-)

Zobaczymy już jutro!

Zobaczcie także: 10 sposobów jak wydłużyć czas pracy baterii iPhone’a pod iOS 7

źródło: Wired.com