Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie – aplikacja na iOS-a i Androida

Przyzwyczailiśmy się już, że duże imprezy mają własne dedykowane aplikacje. Po raz pierwszy w tym roku, Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie wypuścił oficjalną aplikację mobilną na iOS-a i Androida.

6-fmf-w-krakowie

Z opisu aplikacji: Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie w całości dedykowany jest muzyce tworzonej na potrzeby obrazu. O niepowtarzalności imprezy decyduje unikalne łączenie najwyższej jakości interpretacji muzyki filmowej wykonywanej przez czołowych muzyków i orkiestry w połączeniu z wysokiej jakości obrazem filmowym.

Multimedialny przewodnik po Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie na urządzenia z iOS-em i Androidem umożliwia sprawdzenie jakie gwiazdy zagrają w Krakowie, jak dojechać na koncerty i gdzie kupić bilety. W aplikacji możemy również przeczytać najświeższe wiadomości o festiwalu i jego gościach. Dodatkowo znajdziemy książkę programową festiwalu w formie e-booka.

Dostępne funkcje:
– pełen program festiwalu z możliwością dodania wybranych koncertów do kalendarza systemowego
– biogramy wszystkich kompozytorów i wykonawców
– informacje o biletach (możliwość zakupu przez aplikację online)
– informacje o miejscach koncertów oraz najszybszej trasie dojazdu z dowolnego miejsca
– najświeższe newsy o festiwalu i jego gościach
– foto i video relacje z koncertów
– książka programowa w formie e-booka (format: Epub)

Aplikacja zawiera wszystkie niezbędne funkcje. Interfejs nawiązuje silnie do strony i logotypu festiwalu, oraz tegorocznego motywu przewodniego superprodukcji Matrix. Estetyka jest kwestią sporną, ale niestety tło użyte w aplikacji sprawia, że teksty są nieczytelne, dodatkowo jakość materiałów graficznych jest w bardzo słabej rozdzielczości. Wszystko to sprawia, że aplikacja nie jest przyjazna użytkownikowi, ale na szczęście spełnia swoje podstawowe funkcje, czyli zakup biletu, dotarcie na miejsce koncertu, czy sprawdzenie programu wydarzeń.

Aplikację możecie ściągnąć na urządzenia z Androidem i iOS-em w wersji na telefony i tablety.

Dostepne w App Store