Zegarek AMIDA Digitrend powraca w odpowiednich czasach

Cyfrowy zegarek AMIDA Digitrend powraca w futurystycznym stylu wiele lat po pierwotnej premierze w latach 70. XX wieku

AMIDA Digitrend Take Off Edition

Marka AMIDA ożywia swój liczący kilkadziesiąt lat zegarek Digitrend, wprowadzony na rynek w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku, nadając mu nowoczesny styl, w tym stalową obudowę i pryzmat z szafirowego kryształu w wyświetlaczu odbijającym światło, i nadając mu nazwę Take off Edition. Było to 24 kwietnia 1976 roku, 48 lat temu, a konstrukcja zegarka przenosi użytkowników z powrotem do stoiska AMIDA na targach w Bazylei, gdzie była to pierwsza publiczna prezentacja tego akcesorium. W tamtych czasach odwiedzający widzieli wypolerowany przedmiot, nie mając pewności, czy to w ogóle zegarek, ponieważ nie miał tarczy. Miał jednak ekran pod kryształem imitujący deskę rozdzielczą samochodu sportowego lub kokpit statku kosmicznego.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Futurystyczny Hublot MP-10, to jeszcze zegarek?

Zegarek Digitrend Take Off Edition firmy AMIDA został zamknięty w polerowanej stali, która wyglądała jak nadwozie hipersamochodu z pojedynczym blokiem i jednolitymi liniami, otaczającymi swoim materiałem wyświetlacz, godziny i minuty. Za zakończenie tej chromowanej metalowej obudowy służyły stalowe ogniwa, indywidualnie połączone ze sobą. Ten zegarek, jego forma i koncepcja były wówczas czymś nowym, obcą koncepcją, która stała się namacalnym zegarkiem. Kierowcy korzystający z zegarka nie musieliby wykręcać nadgarstków, aby sprawdzić godzinę.

Kryształ odbijający godziny i minuty był już widoczny na linii wzroku, nie odrywając rąk od kierownicy. Choć brzmiało to rewolucyjnie, koncepcja nie przetrwałą długo. Pomysł był, ale wykonanie mogło nie pojawić się w odpowiedniej epoce. Dziś AMIDA powraca do życia, przywracając zegarek Digitrend, dając mu drugie życie – tym razem dla współczesnych użytkowników zegarków, którzy mogą docenić jego styl, historię i kunszt z lat 70. XX wieku.

Zegarek AMIDA Digitrend Take Off Edition wykonany z bloków stali

Zmodernizowany zegarek AMIDA Digitrend, który po pierwszym wydaniu otrzymał nazwę Take off Edition, zasługuje na uważne spojrzenie na swój odnowiony design. Użytkownicy mogą natychmiast zobaczyć obudowę przypominającą karoserię samochodu, wykonaną z bloku stali nierdzewnej 316 L.

AMIDA Digitrend Take Off Edition

Styl udoskonala kontury zegarka, zapewniając bardziej elegancką estetykę, ulepszone wykończenia i bardziej płynny profil, a wszystkie esencje konstrukcyjne naśladują reflektory samochodu lub pochyły tył, zwiększając wydajność aerodynamiczną. Stalowa obudowa pochyla się następnie nad godzinami i minutami z przodu i zamyka komponenty wewnątrz, nie pokazując żadnych szczegółów poza godziną i pokrętłem z boku.

Sprawdzając godzinę, nowy zegarek AMIDA Digitrend przywraca swoje charakterystyczne „skaczące godziny” i „minuty końcowe”. Jest to możliwe dzięki pryzmatowi z szafirowego kryształu klasy optycznej umieszczonemu w przedniej części zegarka. Godziny i minuty są drukowane poziomo na okrągłych krążkach ukrytych wewnątrz stalowej obudowy, więc aby wyświetlić je w pionie, gdy użytkownik będzie musiał je odczytać, pryzmat ze szkła szafirowego odwraca lub załamuje ich położenie z poziomu do pionu i powiększa cyfry dla lepszej czytelności .

Więcej informacji na temat przeskakujących godzin i końcowych minut można znaleźć w systemie AMIDA opatentowanym 5 kwietnia 1973 roku, zwanym wyświetlaczem odbijającym światło. Gdy użytkownik zbliży się do zegarka Digitrend, zauważy brak świecącego lub elektronicznego wyświetlacza. Widzą efekt optyczny wytwarzany przez kryształ w kształcie pryzmatu. AMIDA porównuje go do peryskopu łodzi podwodnej, ponieważ jego mechanizm działa poziomo, ale „obraz” godzin i minut jest wyświetlany pionowo, a kilkadziesiąt lat później zmodernizowany zegarek Digitrend przywraca go z przeszłości, odświeżony i odrodzony.

AMIDA Digitrend Take Off Edition

Wciąż poruszając temat wnętrza nowoczesnego zegarka Digitrend: AMIDA samodzielnie opracowuje dwutarczową konstrukcję zegarka, składającą się tylko z dziewięciu elementów. Tarcza ta pełni jednocześnie funkcję płytki i pierścienia obudowy, umożliwiając przepływ godzin skoków i minut bez opóźnień.

Ogólnie rzecz biorąc, zegarek Digitrend wygląda jak próżniowy przód hipersamochodu, z którego użytkownik spogląda na godzinę poprzez całkowicie przeprojektowaną typografię, która nawiązuje do oryginalnych pomarańczowych cyfr charakterystycznych dla lat 70. Paski wokół zegarka są wykonane z węgla drzewnego Alcantara i pomarańczowej skóry cielęcej z klamrą ze stali nierdzewnej lub paski wykonane z czystej stali nierdzewnej połączone pojedynczymi ogniwami.

Zegarek Digitrend Take Off Edition Amidy wkrótce trafi do sprzedaży

Kiedy użytkownik odwróci zegarek, zobaczy wygrawerowaną przez firmę AMIDA kulę ziemską otoczoną rakietą, co stanowi seryjny projekt Take off Edition odnowionego zegarka Digitrend. Tutaj również powinni znaleźć przeźroczystą konstrukcję koperty, z otwartym tyłem odsłaniającym mechanizm samonakręcający, nowoczesny i niezawodny kaliber Newton firmy Soprod, oferujący 44-godzinną rezerwę chodu.

Newton firmy Soprod to silnik zegarka, miejsce dla dziewięciu elementów mechanicznych i sześciu śrub, które składają się na całe funkcjonowanie zegarka. Jest wytłoczony Côtes de Genève, piaskowany i rodowany. Oczekuje się, że AMIDA uruchomi w maju pulę przedsprzedaży na tę nowoczesną edycję „Take off Edition” swojego historycznego zegarka Digitrend, a cena każdego egzemplarza będzie wynosić około 2972 EUR bez VAT.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: AMIDA | designboom