Léo Lorenzo w swoim WCS robi niezłe show!

Ten młody człowiek to pełen pasji utalentowany tancerz i instruktor, oddany sztuce tańca i improwizacji w West Coast Swingu.

Léo Lorenzo
fot. Léo Lorenzo (Facebook)

Urodzony w 2000 roku Léo Lorenzo jest w połowie Francuzem i w połowie Hiszpanem. Jak czytamy w jego notce biograficznej przez całe życie związany jest z tańcem i muzyką, a jego podróż rozpoczęła się już w bardzo młodym wieku, kiedy zaczął odkrywać grę na instrumentach oraz gimnastykę. Gra na perkusji, gitarze i fortepianie, określając się jako artysta samouk.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Ja też ćwiczę z Martą z Codziennie Fit!

Oprócz zainteresowania muzyką, miłość Léo do tańca rozkwitła, gdy odkrył osobliwy West Coast Swing (w skrócie WCS). Zafascynowany tym urzekającym stylem tańca rozpoczął treningi pod okiem cenionych instruktorów Sebastiena Cadeta i Blandine Iche. Zaangażowanie Léo w doskonalenie swojej techniki i umiejętności nauczania przekształciło jego pasję w powołanie zawodowe, napędzane ogromną chęcią dzielenia się magią tańca.

West Coast Swing to taniec partnerski wywodzący się z Lindy Hopu, będacy swego rodzaju rozmową partnerów, opartej na kilku podstawowych krokach. Cała reszta jest improwizacją, której kierunek nadaje muzyka, do której się tańczy. Istotne przy tym jest, aby tancerze byli czujni i szybko reagowali na ruchy i umiejętnie odpowiadali ruchem na taneczne zachowanie partnera.

Léo Lorenzo „Dance your life. Life your dance”
Léo Lorenzo „Dance your life. Life your dance” | fot. L. Lorenzo

WCS charakteryzuje się płynnymi i elastycznymi ruchami wynikającymi z techniki rozciągania i kompresji połączenia partnerów i tańczony jest na parkiecie. Taniec pozwala obojgu partnerom improwizować kroki podczas wspólnego tańca, co umieszcza West Coast Swing na krótkiej liście tańców kładących nacisk na improwizację. Jest to ewoluujący taniec towarzyski, który przeszedł wiele zmian w swojej krótkiej historii, z czasem włączał różne techniki z wielu stylów tanecznych. Istnieje jednak wiele wskazówek, których należy przestrzegać, aby zachować prawdziwy charakter tańca, który zwykle jest definiowany przez podstawową filozofię, zasady ruchu oraz tradycyjne kroki i figury.

Kierowany swoim zaangażowaniem i talentem, Léo w swojej niezbyt długiej jeszcze karierze zdobył wiele wyróżnień na konkursach tanecznych, szczególnie w Jack and Jills, gdzie zaprezentował swoje umiejętności improwizacji. W zadziwiająco krótkim czasie wspiął się po szczeblach rankingów i w ciągu zaledwie trzech lat osiągnął upragnioną kategorię „All Star”.

Zdobył 4 tytuły mistrza świata w kategoriach nowicjuszy (2016), średniozaawansowanych (2017) i ProAm (2017), a także zaawansowanych w kategorii naśladowców w 2022 roku. Zdobył też drugie miejsce na Mistrzostwach Europy w Budapeszcie w kategorii prestiżowa kategoria All Star w 2022 roku.

Léo Lorenzo
fot. Léo Lorenzo (Facebook)

Poszukując nowych inspiracji i realizując swoją pasję do różnorodnych stylów tańca, Léo zgłębiał brazylijski zouk, taniec współczesny i salsę. Jednak to właśnie w Bachacie odkrył szczególne zainteresowanie, zanurzając się w społeczności i wcielając się w rolę instruktora.

Jako oddany nauczyciel Léo stale doskonali swoje umiejętności, trenując pod okiem renomowanych tancerzy i instruktorów. Uczył się od najlepszych w West Coast Swing, m.in. od Kyle’a Reda, Jordana Frisbee, Roberta Roystona i Benjiego Schwimmera. Léo szuka także wskazówek i rad u Fabrice’a Boh Suzana w innych formach tańca, stale poszerzając swój repertuar.

Attila Kobori & Léo Lorenzo „Make Me Feel” – Strictly Open Finals – Bavarian Open 2022:

W styczniu 2023 roku Léo podjął decyzję, aby w pełni poświęcić się tańcu i poświęcić się tańcowi jako swojej pracy na pełen etat. Dzięki swojej niezachwianej pasji i wiedzy Léo Lorenzo wciąż zaskakuje, czego dowodem są liczne filmiki, które w mediach społecznościowych i na YouTubie obejrzały już miliony internautów.

Tańce na konkursach WCS są w 100% improwizowane a większość wylosowanych partnerów uczestnicy zawodów widza po raz pierwszy. Tancerze tańczą z mężczyznami i kobietami, płeć nie ma tutaj znaczenia – liczy się technika, talent i w efekcie dobry pokaz umiejętności i refleksu.

Léo Lorenzo & Tara Trafzer „Pony” – DJ Battle – TAP 2022 – The After Party 2022:

Warto podziwiać tego typu ludzi, którzy w swojej pasji znaleźli sposób na życie, którym dzielą się z innymi i dostarczają niezapomnianych wrażeń. Zobaczcie sami, a przekonacie się, że warto!

Léo w swojej tanecznej podróży urzeka swoją pogodą ducha, humorem i bijącą dobra energią, którą widać podczas występów pełnych radości, pięknych ruchów, rytmu i wyrażania siebie.

Léo Lorenzo and Igor Pitangui – All Star Final – Westie Pink 2022:

Zachęcam do obserwowania występów Léo Lorenza na jego profilach w mediach społecznościowych (Instagram, TikTok, Facebooku czy Only Fans) i na YouTubie.

„Lose Control” – Dancer: @leolorenzooo – Choreo: @Fabsuzan – Real: Alexinho Mougeolle:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Léo Lorenzo | Wikipedia