Hej winyle! Przenośny Sound Burger powraca!

Sound Burger powraca z lat osiemdziesiątych, aby zapewnić przenośność i nowe wrażenia ze słuchania płyt winylowych.

Przenośny odtwarzacz winyli Audio-Technica AT-SB727 Sound Burger (żółty)

Przenośny odtwarzacz płyt winylowych Audio-Technica AT-SB727 Sound Burger kosztuje 199 dolarów (ok. 790 zł) i jest dostępny w kolorze żółtym, czarnym i czerwonym. Charakteryzuje się niezrównaną przenośnością, długą żywotnością baterii i zapewnia nowatorskie wrażenia słuchowe. Nie posiada przeciwwagi ani nie ma funkcji automatycznego powrotu, ale poradzi sobie z Twoimi winylami w dowolnym miejscu!

➔ ZOBACZ TEŻ: Koncept gramofonu RYTM, który harmonijnie łączy muzykę z architekturą

Gramofon Bluetooth Audio-Technica Sound Burger pierwotnie pojawił się w 1983 roku, ale firma niedawno go odnowiła i dodała nowoczesne technologie, takie jak Bluetooth, aby uczynić go przenośnym odtwarzaczem winyli, o jakim marzono w dawnych czasach.

Choć nie sądzę, aby ten odtwarzacz był zamiennikiem bardziej audiofilskiego zestawu do winyli, można dzięki niemu słuchać płyt w różnych miejscach w domu lub poza nim, zamiast być przywiązanym do jednego pomieszczenia z gramofonem i głośnikami. Krótko mówiąc, Sound Burger zapewnia nowatorskie doświadczenie czegoś, co pozostaje w dużej mierze takie samo od dziesięcioleci.

W latach 80. ten przenośny odtwarzacz (początkowo znany jako Master Disc) był zasilany bateriami i dostarczany z zestawem składanych słuchawek, dzięki czemu można było słuchać płyt winylowych, gdziekolwiek chciałeś. Teraz Sound Burger wykorzystuje ładowanie przez USB, które zapewnia żywotność baterii do 12 godzin, oraz łączność Bluetooth 5.2, dzięki czemu można go podłączyć do przenośnego głośnika Bluetooth, soundbara, słuchawek Bluetooth i nie tylko.

Sound Burger jest również wyposażony w kabel przewodowy, na wypadek gdyby ktoś chciał słuchać płyt winylowych w sposób analogowy, chociaż zakładam, że kupujący wybiorą to urządzenie ze względu na jego przenośność, a nie używanie go jako przewodowego gramofonu.

Inne godne uwagi specyfikacje Sound Burgera to: napęd paskowy, talerz odlewany ciśnieniowo ze stopu aluminium, pasmo częstotliwości od 2,402 GHz do 2,480 GHz i wymienna igła ATN3600L.

Przenośny odtwarzacz winyli Audio-Technica AT-SB727 Sound Burger (żółty i czarny)
Przenośny odtwarzacz winyli Audio-Technica AT-SB727 Sound Burger (żółty i czarny)

Sound Burger jest łatwy w konfiguracji. Po kilku chwilach od razu można słuchać winyli na urządzeniu przez głośnik Bluetooth. Odtwarzacz jest bardzo czuły – chodzenie po nim lub obok niego może spowodować lekkie przeskakiwanie nagrania. Dzieje się tak dlatego, że „gramofon” nie ma przeciwwagi, która może potencjalnie uszkodzić płyty, jeśli siła nacisku jest zbyt duża. Nie ma też funkcji automatycznego powrotu, co niekoniecznie jest wielkim problemem – to raczej funkcja, którą warto mieć.

Sound Burger jest doskonałą opcją do zabrania na wyprawę kempingową lub przyjęcie w ogrodzie. Skoro już słuchasz muzyki przy ognisku, dlaczego nie z winyla zamiast tej samej starej playlisty na Spotify lub Apple Music? Sound Burgera może spodobać się także tym, którzy mieszkają na małej przestrzeni i nie mają miejsca na ekspansywny zestaw winylowy.

Audio-Technica AT-SB727 Sound Burger – otworzony
Audio-Technica AT-SB727 Sound Burger – otworzony

Przenośność Sound Burgera jest niezrównana i może to być Twój ulubiony gramofon Bluetooth, ponieważ ucieleśnia to, do czego stworzono Bluetootha – mobilność.

Oczywiście audiofile i fanatycy winyli mogą argumentować, że ten przenośny odtwarzacz to strata czasu i pieniędzy, ponieważ w przypadku winylu nie chodzi o przenośność. Ale jeśli możemy wykorzystać technologię, aby zabrać winyl na zewnątrz lub na wakacje, gdy, dlaczego nie zabrać je na przejażdżkę?

Urządzenie można kupić na stronie producenta lub na Amazonie.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Audio-Technica | ZDNNet