LUNA Audio to radio i głośnik Bluetooth z wyświetlaczem, które można nosić jak torebkę

Radio i głośnik Bluetooth LUNA Audio, wyposażony jest w próżniowy wyświetlacz fluorescencyjny (VFD) i pasek z tkaniny, dzięki czemu można go nosić ze sobą niemal wszędzie.

LUNA Audio - głośnik Bluetooth i radio FM
fot. Xia Kai (Re-fun Design Studio)

Stworzone przez Xia Kai (Re-fun Design Studio) radio LUNA Audio to modny dodatek i urządzenie audio przenośne w jednym. Oprócz lokalnych stacji radiowych AM i FM, radio Bluetooth LUNA Audio działa jak głośnik – odtwarza dowolną muzykę, gdy użytkownik sparuje je ze smartfonem, aby móc korzystać z aplikacji do strumieniowego przesyłania muzyki. Głośnik radiowy wykorzystuje także próżniowy wyświetlacz fluorescencyjny VFD do wyświetlania godziny, częstotliwości i trybu użytkowania.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: „i Ready O” to połączenie nieużywanego iPhone’a i analogowego radia

Ten wyświetlacz migocze nawet kolorowym oświetleniem otoczenia z tyłu, dzięki czemu jest odpowiednią lampą w technicolorze do domu lub innej dowolnej przestrzeni. Ilekroć użytkownik chodzi, niosąc urządzenie jak torebkę, jedna strona podświetla się w spektrum kolorów.

Xia Kai wykorzystuje jednostki akustyczne i ustawienia telewizora Samsung dla LUNA Audio. Radio Bluetooth jest sparowane z algorytmami akustycznymi, dostrojonymi przez doświadczonych akustyków, aby umożliwić urządzeniu odtwarzanie dźwięku przestrzennego o wysokiej jakości w drodze.

LUNA Audio - głośnik Bluetooth i radio FM z kolorowym wyświetlaczem (VFD)
fot. Xia Kai (Re-fun Design Studio)

Połączenie mody i technologii narodziło się w procesie projektowania Xia Kai, stąd dodanie paska z tkaniny przypominającej skórę syntetyczną, aby przekształcić radio w torebkę. Jak donosi serwis designboom, pasek jest wykonany z najwyższej jakości materiałów, a dzięki jasnej palecie kolorów i odcieniom przywołującym na myśl domową rozrywkę, LUNA Audio może zmieścić się w każdym zakątku domu lub przestrzeni użytkownika.

Przełączanie streamingu na Radio AM i FM

Dzięki paskowi LUNA Audio jest urządzeniem przenośnym, torebkowym. Radio Bluetooth jest wyposażone w dużą baterię o pojemności 4790 mAh, która pozwala na ponad osiem godzin odtwarzania dźwięku. Wyrafinowane pokrętła w kolorze mosiądzu oferują trzy tryby odtwarzania, funkcję parowania Bluetooth umożliwiającą szybkie odtwarzanie dźwięku oraz funkcje radia AM i FM.

LUNA Audio - głośnik Bluetooth i radio FM z paskiem, dzięki któremu można nosić je jak torebkę
fot. Xia Kai (Re-fun Design Studio)

Jeśli użytkownik chce zrobić sobie przerwę i posłuchać własnej muzyki ze smartfona, może z łatwością wyłączyć tryb Bluetooth i pozwolić, aby radio podręczne po prostu odtwarzało radio AM i FM na lokalnych częstotliwościach.

Pokrętło strojenia umożliwia także wybór preferowanych programów audio i zawiera funkcję automatycznego wyszukiwania stacji. W chwili opublikowania artykułu Xia Kai ma rozpocząć kampanię internetową dla LUNA Audio, aby zainteresowani fani mogli śledzić postęp procesu projektowania i produkcji radioodbiornika i głośnika do torebki Bluetooth.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Re-fun Design Studio (Xia Kai) | designboom