Miniodtwarzacz dostępny w apce Spotify na komputerach Mac i Windows

Spotify ogłosiło debiut nowej funkcji zarówno pod systemem macOS, jak i Windows – Miniplayer i jest teraz dostępny tylko dla abonentów Spotify Premium.

Widok miniodtwarzacza Spotify na ekranie komputera
Widok miniodtwarzacza Spotify na ekranie komputera

Miniodtwarzacz w aplikacji Spotify (Miniplayer), jak sama nazwa wskazuje, został zaprojektowany tak, aby zapewnić maksymalną kontrolę nad muzyką i podcastami przy minimalnym rozmiarze. Jeśli chcesz na przykład szybko pominąć utwór, wyregulować głośność lub zmienić tryb powtarzania, nie musisz już przełączać się do okna Spotify – wystarczy skorzystać z miniodtwarzacza.

➔ CZYTAJ TEż: Sterowanie głosowe Sonosa działa teraz też ze Spotify

Miniodtwarzacz może przekształcić swój kształt w kwadrat, prostokąt lub „elegancki pasek”, jak pokazano na przykładowych zrzutach. Obsługuje zarówno muzykę, jak i podcasty, a Spotify twierdzi, że „zapewnia zrównoważone wrażenia, obsługując w równym stopniu treści wideo i muzyczne”. Wyświetla podcasty wideo w trybie „obraz w obrazie” z elementami sterującymi i umożliwia zmianę rozmiaru odtwarzacza wideo.

Jeśli klikniesz nazwę wykonawcy, nazwę utworu lub okładkę albumu, otworzysz główną aplikację Spotify. Miniodtwarzacz znajdziesz w prawym dolnym rogu aplikacji komputerowej Spotify, pomiędzy przyciskami głośności i pełnego ekranu.

Miniodtwarzacz unosi się nad innymi aplikacjami, więc nie zakłóca pracy tak bardzo, jak miałoby to miejsce podczas przełączania okien, a ponadto można go otwierać i zamykać bez przerywania słuchania, ponieważ nie zastępuje głównego okna Spotify.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Spotify Community Blog | GSMArena