T-Mobile ponownie w(y)łącza się w „Godzinę dla Ziemi”

T-Mobile dba o dobry klimat i już od ponad dekady angażuje się w obchody globalnej inicjatywy „Godzina dla Ziemi”.

T-Mobile Polska - Godzina dla Ziemi

Już w najbliższą sobotę 23 marca 2024 roku światła w siedzibie głównej operatora oraz charakterystyczne magentowe „T” zostaną ponownie wygaszone. To symboliczny gest, który podkreśla mocne zobowiązanie firmy w działania na rzecz ochrony planety, które stanowią jedną z głównych części strategii ESG.

➔ PRZECZYTAJ TAKŻE: Specjalna prognoza pogody Weather Kids na 2050 rok!

T-Mobile Polska od lat daje przykład dbałości o środowisko i wprowadza rozwiązania sprzyjające zrównoważonemu rozwojowi, zgodnie ze swoją strategią ESG. Dowodem takiego podejścia jest planowane osiągnięcie całkowitej neutralności środowiskowej w całym łańcuchu dostaw do 2040 roku. W dążeniu do niej spółka dostrzega nie tylko wyzwania, ale przede wszystkim ogromną szansę na pozytywną zmianę. To także możliwość systematycznego wprowadzania innowacji, które mają doprowadzić spółkę do osiągnięcia tego celu. 

Aby jak najszybciej osiągnąć cel neutralności klimatycznej firma stale redukuje zużycie energii i inwestuje w zielone źródła. Od 2021 roku 100% zużywanej przez operatora energii pochodzi z odnawialnych źródeł! Dodatkowo, dzięki trzem farmom fotowoltaicznym, dwóm farmom wiatrowym i 136 instalacjom PV na stacjach bazowych wyprodukowanych zostało w zeszłym roku 68 GWh zielonej energii!

Przyjmując, że przeciętna lodówka zużywa około 250 kWh energii rocznie, taką ilością można by zasilić ponad ćwierć miliona urządzeń używając swojej energii z OZE. Co więcej, T-Mobile Polska dąży do jeszcze większej efektywności  w tym zakresie. Dzięki regularnie przeprowadzanym audytom energetycznym, zastosowaniu nowej polityki grzewczej i chłodniczej oraz instalacji lamp LED w siedzibie głównej operatora w Warszawie w 2023 roku oszczędzono 14% energii elektrycznej i 25% energii cieplnej w porównaniu z poprzednim rokiem. 

Modernizacja floty pojazdów stanowi kolejny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju. Obecnie prawie 70% pojazdów firmy to hybrydy, a auta w pełni elektryczne przejechały już łącznie ponad 550.000 km. Te zmiany przyczyniły się do znacznych oszczędności w emisjach CO₂. Firma zachęca także pracowników do podejmowania odpowiedzialnych wyborów.

Na parkingu pod siedzibą główną wydzielono parking dla rowerów oraz miejsce do ładowania hulajnóg elektrycznych. Przed każdym sezonem uruchamiany jest także bezpłatny serwis rowerowy, dzięki czemu każdy pracownik może sprawdzić swój sprzęt i bezpiecznie się przemieszczać. Co więcej, na terenie T‑Mobile przy ul. Marynarskiej czekają trzy stacje wypożyczalni rowerowych. 

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: T-Mobile Polska