Inteligentny pierścień Ringo sprzedał się na pniu, choć jeszcze nikt go nie widział

Nowy inteligentny pierścień Ringo i Ringo Pro to tani produkt w ramach kampanii crowdfundingowy, którego nikt nie widział, ale sprzedał się w ślepo dzięki niskiej cenie.

Ringo Smart Ring - RINGO: Master Wellness and Media with Your Fingertips
Ringo Smart Ring – RINGO: Master Wellness and Media with Your Fingertips

Rynek inteligentnych pierścieni znacznie się rozwinął w ostatnich miesiącach i wielu producentów próbuje obecnie przyciągnąć klientów tańszymi modelami. Ringo i Ringo Pro to nowe inteligentne pierścienie, sprzedawane w ramach kampanii na Kickstarterze, które oferują szeroką gamę funkcji, w zależności od wariantu modelu.Na stronie projektu czytamy, że oferuje między innymi pomiar tkanki tłuszczowej i EKG, a do tego podstawowa wersja kosztowała ok. 175 USD.

➔ ZOBACZ TEŻ: Smartwatche i inteligentne pierścienie nie mogą jeszcze mierzyć poziomu glukozy we krwi

Obydwa modele Ringo i Ringo Pro nie różnią się zasadniczo pod względem konstrukcyjnym, jednak wersja Pro posiada dodatkowe systemy pomiarowe. Na przykład tylko wersja Pro może generować elektrokardiogramy (EKG) i podobno jest w stanie mierzyć poziom nawodnienia. Analiza zawartości tkanki tłuszczowej zarezerwowana jest także dla droższego wariantu Pro, który ma grubość 2,5 zamiast 2,1 milimetra i przy wadze 6,6 grama jest o ponad 2 gramy cięższy od wersji standardowej.

Mówi się, że oba warianty modelu będą w stanie mierzyć tętno, zmienność tętna, nasycenie tlenem i temperaturę ciała, a także jakość i czas trwania snu. Pierścienie, które są częściowo wykonane ze stali nierdzewnej, są podobno trwałe i zapewniają żywotność baterii do siedmiu dni. Producent twierdzi, że pierścienie są wodoodporne do 5 ATM, co oznacza, że nadają się do pływania.

Ringo - Smart Ring (informacje o projekcie)
Ringo – Smart Ring (informacje o projekcie) | fot. Kickstarter

Twórcy obiecują więcej funkcji pomiarowych, takich jak pomiary wysiłku i poziomu sprawności. W ramach kampanii na Kickstarterze można było zamówić wersję podstawową (bez pomiaru EKG), za około 179 dolarów. Dostawę zaplanowano na czerwiec 2024 roku. Oczywiście w ramach tego typu zakupów, zawsze istnieje ryzyko finansowe i oczywiście to związane z jakością finalnego produktu, jeśli zostanie sfinalizowany.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Kickstarter | Notebook Check