Przyjazna koncepcja smartfona „A Phone, A Firend” z AI i ekranem E Ink

Smartfon „A Phone, A Friend” ze sztuczną inteligencją i wyświetlaczem E Ink sygnalizuje plan zadań użytkowników i udostępnia informacje z mediów społecznościowych.

A Phone, A Friend - smartfon z AI (koncepcja)
A Phone, A Friend – smartfon z AI (koncepcja)

Startup A Phone, a Friend Co. przedstawia swój koncepcyjny smartfon ze sztuczną inteligencją (AI) z wyświetlaczem E-ink, który może werbalizować codzienne zadania użytkowników, informacje z mediów społecznościowych oraz najnowsze wiadomości i aktualizacje, na przykład z podcastów. Smartfon AI ma swój własny głos, który przemawia do użytkowników nie w sposób monotonny, ale bardziej ludzki, jakby użytkownicy słuchali prowadzącego audycję w radiu. Oprócz wokalizowania tego, co może przeskanować i zgłosić, A Phone, A Friend jest wyposażony w funkcje, które mogą pomóc użytkownikom w korzystaniu ze smartfona bez użycia rąk.

Smartfon AI z wyświetlaczem E Ink i funkcją słuchania

Smartfon AI z wyświetlaczem E-ink od A Phone, A Friend jest wyposażony w funkcję słuchania. Urządzenie rejestruje rozmowy i pliki cookie użytkowników, aby zrozumieć ich zachowanie podczas wykonywania poleceń i przewidzieć, czego mogą chcieć, bez wyraźnego wyrażania tego na głos.

Z drugiej strony użytkownicy nie muszą się martwić, że urządzenie zawsze ich słucha, ponieważ A Phone, A Friend twierdzi, że smartfon AI wysyła użytkownikom powiadomienia z prośbą o pozwolenie słuchania. Jeśli nie chcą, aby urządzenie słuchało, nie będzie słuchać i nic poza ich nagraniami i rozmowami nie będzie udostępniane.

A Phone, A Friend - ekran główny z aplikacjami
A Phone, A Friend – ekran główny z aplikacjami

W smartfonie AI z wyświetlaczem e-ink zainstalowana jest także funkcja skanowania mediów społecznościowych. Dzięki temu wszystkie najważniejsze wydarzenia i wiadomości od znajomych opublikowane na platformach społecznościowych – niekoniecznie te, które opublikowali – stają się podsumowaniem, które urządzenie wypowiada jak podcast.

W ten sposób użytkownicy mogą słuchać tego, co przegapili w wirtualnym świecie, bez konieczności odświeżania co chwilę swojego urządzenia. Smartfon AI może również stać się spersonalizowanym gospodarzem, artystą lub komikiem, ponieważ użytkownicy mogą wybrać głos i styl mówienia urządzenia. Jeśli użytkownicy chcą, aby ich ogólne wiadomości były optymistyczne, mogą z łatwością to zrobić.

A Phone, A Friend - a Social Digest
A Phone, A Friend – a Social Digest

Można się spodziewać, że smartfon AI od A Phone, A Friend z wyświetlaczem e-ink, sprawdzi się także w roli wirtualnego asystenta. Ucząc się naszych codziennych zadań i zachowań telefonicznych, urządzenie przypomina użytkownikom o terminach na dany dzień, w tym o spotkaniach i prezentacjach. Może nawet samodzielnie przepisać artykuły usuwając ewentualne zachęty do kliknięcia. Więc kiedy raportuje użytkownikom, te historie mają sens bez konieczności klikania linków. A Phone, A Friend bada także styl pisania użytkowników, dzięki czemu może przewidzieć, jakich słów i slangu mogą używać, odpowiadając na wiadomości.

Tryb mowy smartfona

Użytkownicy mogą wybrać kilka trybów konwersacji, aby spersonalizować styl głosu aplikacji A Phone, A Friend. Jak na razie startup oferuje style: intelektualny, lifehackowy, radosny i rodzaj zwykłej pogawędki.

Użytkownicy mogą przełączać się między tymi trybami, kiedy tylko mają na to ochotę. Ponieważ urządzenie jest wyposażone w wyświetlacz E-ink, może to również pomóc w oszczędzaniu baterii. Jeśli chodzi o pozostałe funkcje, startup twierdzi, że jego smartfon AI ma pojedynczy aparat i funkcje edycji zdjęć AI, a obudowa urządzenia jest cienka, elegancka i zaokrąglona. Zawiera także przydatny przycisk przełączania, umożliwiający przełączanie między zwykłym środowiskiem aplikacji a trybem znajomego, czyli pokazem podcastów.

W chwili publikowania artykułu firma A Phone, A Friend Co. twierdzi, że pracuje już nad pierwszą funkcją oprogramowania swojego smartfona ze sztuczną inteligencją.

A Phone, A Friend - schemat urządzenia i wymiary
A Phone, A Friend – schemat urządzenia i wymiary

„Zajmujemy się pierwszą iteracją czegoś, co wkrótce może być jedną aplikacją AI dla wszystkich” – wyjaśnia Tomas Dirvonskas, współzałożyciel firmy. „Naszym pierwszym oprogramowaniem jest tak zwana aplikacja Radio – jest zasilana przez sztuczną inteligencję, która dostosowuje się do tego, co przeglądasz i tworzy niezwykle spersonalizowaną zawartość dźwiękową obejmującą wiadomości, podsumowania i podcasty codziennie lub tak często, jak chcesz. To wiadomości na twoją komendę, bez rzeczy, które cię nie interesują.”

Firma A Phone, A Friend ma siedzibę w Wilnie na Litwie i została założona przez przedsiębiorcę technologicznego Tomasa Dirvonskasa i marketera Tomasa Ramanauskasa. Zespół planuje uruchomić aplikację Friend za niecały rok.

A Phone, A Friend - a Radio
A Phone, A Friend – a Radio

INFORMACJE O URZĄDZENIU

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: A Phone, A Firend Co. | designboom