Smartfon MC02 od Punkt. nie zbiera i nie sprzedaje danych użytkowników

Prywatność danych użytkowników smartfonów to temat rzeka, ale ten model podobno ma być remedium na wszelkie bolączki, bo nie zbiera Twoich danych i ma zaszyfrowany VPN.

Smartfon MC02 od Punkt.
Smartfon MC02 od Punkt.

Jeśli myślałeś, że iPhone chroni Twoją prywatność, to ten smartfon może być jeszcze bardziej „prywatny”. Apple oczywiście nie sprzedaje Twoich danych zewnętrznym brokerom danych, reklamodawcom ani rządom… ale nadal je gromadzi. I może Instagram i TikTok nie mogą śledzić Cię w różnych aplikacjach, ale nadal mogą Cię śledzić w swojej własnej aplikacji. Nie sieję strachu, chociaż nawet gdybym to zrobił, prawdopodobnie by to nie zadziałało, ponieważ Ty (i ja) pogodziliśmy się z faktem, że udostępniamy nasze dane z potrzeby lub lenistwa.

Szczerze mówiąc, nie ma innej alternatywy, poza prawdopodobnie kwintesencją „prostego telefonu”… a znani producenci takich telefonów jak Punkt. zdali sobie sprawę, że musi istnieć lepszy sposób. W tym celu powstał MC02, pierwszy prawdziwy smartfon Punkt. 5G, który został zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie danych i ochronie prywatności.

Ma ascetyczny interfejs użytkownika, wbudowaną międzynarodową sieć VPN, która zapobiega dostaniu się Twoich danych w niepowołane ręce (a nawet dostępowi do treści blokowanych geograficznie), a nawet obsługuje system operacyjny Apostrophy Punkt., który indywidualnie dzieli dane użytkownika, ograniczając je do poszczególnych aplikacji (w związku z czym nawet system operacyjny nie może zobaczyć całego Twojego śladu cyfrowego). Twoje dane są również przechowywane na serwerze w chmurze w Szwajcarii, z dala od rządów i podmiotów państwowych.

MC02 nie wstydzi się swoich możliwości. Zapewnia bezpieczny i inteligentniejszy sposób korzystania z urządzenia mobilnego, unikając wścibskich cyfrowych oczu, które chcą czerpać korzyści z danych osobowych. Ponad 90% aplikacji na smartfony śledzi użytkowników w internecie, a MC02 oferuje wyjątkowy wybór: cyfrowe sanktuarium, w którym dane użytkownika są przechowywane pod szwajcarską jurysdykcją, zapewniając zgodność z RODO, HIPPA i PCI, oraz gdzie znajduje się zestaw narzędzi na urządzeniu — poczta e-mail, kalendarz, kontakty, notatki, pamięć masowa i VPN — działają bez infiltracji danych w oparciu o reklamy.

Smartfon MC02 od Punkt.
Smartfon MC02 od Punkt.

Sam telefon to cud minimalistycznego designu i przemyślanej funkcjonalności, który przełamuje cykl uzależnień od technologii, a jednocześnie jest dość nowoczesny. Posiada 6,7-calowy ekran Full HD+, tylny aparat 64 MP i przedni 24 MP, 6 GB RAM i wytrzymałą baterię 5500 mAh.

Jednak prawdziwy urok MC02 leży w jego systemie operacyjnym i ekosystemie. Obsługiwany przez Aposthrophy i zaprojektowany z myślą o ochronie danych, zawiera wbudowaną sieć VPN do bezpiecznego przeglądania, pakiet bezpiecznych narzędzi komunikacyjnych oraz narzędzia do monitorowania ryzyka prywatności i wpływu poszczególnych aplikacji na ślad węglowy.

Smartfon MC02 od Punkt.
Smartfon MC02 od Punkt.

Punkt. idzie o krok dalej w personalizowaniu doświadczeń mobilnych dzięki modelowi subskrypcji MC02. Pierwsze 12 miesięcy usług Apostrophy — pakietu narzędzi zapewniających bezpieczeństwo i prywatność — jest wliczonych w cenę zakupu urządzenia, a późniejszy miesięczny plan gwarantuje, że użytkownicy dokładnie wiedzą, za co płacą: za prywatność, a nie za reklamy.

A co z ceną odzyskania cyfrowej autonomii? Model MC02 o wartości 699 EUR (755 USD) jest dostępny z przejrzystym modelem subskrypcji systemu operacyjnego, z którego pierwsze 12 miesięcy jest wliczone w cenę pierwszego zakupu, a następnie miesięczna opłata w wysokości 17 USD za ciągły dostęp do bezpiecznego ekosystemu Apostrophy.

Jeśli więc kiedykolwiek chciałeś wyciszyć cyfrowy szum i przejąć kontrolę nad swoim życiem technologicznym, MC02 może być po prostu technicznym odpowiednikiem znalezienia cichego zakątka – sanktuarium, w którym przechowywane są Twoje dane, wybory i Twój spokój ducha jest częścią usługi.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Punkt. | Yanko Design