Apple Music testuje import biblioteki z innych usług streamingowych

Apple Music testuje nową funkcję, która pozwala użytkownikom importować do swojej biblioteki utwory i playlisty z konkurencyjnych usług przesyłania strumieniowego, takich jak Spotify.

Funkcja importu bibliotek z innych usług streamingowych do Apple Music
Funkcja importu bibliotek z innych usług streamingowych do Apple Music

Odniesienia do tej funkcji w najnowszej wersji beta ‌Apple Music‌ dla Androida zostały po raz pierwszy zauważone przez użytkownika Reddita, a portal MacRumors niezależnie potwierdził, że rzeczywiście znajdują się ona w pakiecie APK, czyli pakiecie Android Package Kit. Wygląda więc na to, że funkcja ta powstała we współpracy z SongShift, istniejącą od dawna usługą zewnętrzną, która umożliwia użytkownikom przesyłanie bibliotek muzycznych i list odtwarzania między różnymi usługami strumieniowego przesyłania muzyki.

Zobacz też: Aplikacje Apple Music, Apple TV i Urządzenia Apple dostępne pod Windowsem

Obrazy udostępnione w serwisie Reddit przedstawiają nowe podpowiedzi w Apple Music pod Androidem, które oferują „dodawanie zapisanej muzyki i list odtwarzania utworzonych w innych usługach muzycznych do biblioteki ‌Apple Music. Opcja pojawia się także w ustawieniach aplikacji mobilnej Apple’a na Androida.

Funkcja nie wydaje się jeszcze w pełni gotowe, a ekrany nie są wyświetlane wszystkim osobom korzystającym z wersji beta, co sugeruje, że Apple jest na wczesnym etapie testów A/B lub testów podzielonych tej funkcji. Testy A/B to metoda używana do porównywania dwóch wersji tej samej aplikacji, a użytkownicy są losowo wybierani do przetestowania konkretnej wersji. Następnie na podstawie analizy statystycznej ustala się, która odmiana jest skuteczniejsza w przypadku danego celu konwersji.

Nie ma gwarancji, że Apple Music doprowadzi integrację SongShift do pełnego rozwoju, ale jeśli zachowa tę funkcję, istnieje duża szansa, że ostatecznie pojawi się ona w aplikacji Apple Music także na urządzeniach Apple’a.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Macrumors