Szybsze 5G od teraz też w Mobile Vikings

Od 26 stycznia 2024 roku społecznościowy operator komórkowy Mobile Vikings oferuje usługi mobilne w technologii 5G z wykorzystaniem tzw. pasma C.

„Prawdziwe” 5G od teraz także w Mobile Vikings

Nowa częstotliwość w paśmie C umożliwia korzystanie z internetu mobilnego o prędkości nawet do 1 GB/s. Technologia 5G najwyższej jakości dostępna jest dla użytkowników Mobile Vikings w ofercie Subskrypcji. To kolejny operator obok Plusa, Play, Orange i T-Mobile, który chwali się pierwszymi obszarami, w których jego klienci mogą korzystać z „prawdziwych” możliwości sieci 5G.

Sprawdź również: Vikingowie z Mobile Vikings wymieniają gigabajty na gigadobro

Do tej pory w naszym kraju nie było specjalnego pasma dla technologii 5G. Operatorzy musieli przeznaczać na nią inne częstotliwości – głównie te, z których korzystają użytkownicy 4G (LTE). To nie było optymalne rozwiązanie ani dla użytkowników sieci 4G, ani 5G.

Dopiero niedawno w Polsce zostało uruchomione pierwsze pasmo specjalnie dla sieci 5G – tzw. pasmo C. Dzięki temu piąta generacja sieci komórkowej jest jeszcze szybsza niż wcześniej. Oferuje znacznie wyższą wydajność i niezawodność oraz prędkość internetu mobilnego – nawet do 1 GB/s. To dlatego została okrzyknięta w internecie mianem „prawdziwego 5G”. 

Od 26 stycznia 2024 r. dostęp do nowej częstotliwości ma operator P4, a wraz z nim Mobile Vikings, który korzysta z infrastruktury sieci Play. Dzięki temu wszyscy Vikingowie, którzy posiadają ofertę Subskrypcji, mają dostęp do technologii „prawdziwego 5G” i jeszcze szybszej usługi internetu mobilnego. A zmiany dokonały się automatycznie, więc nie muszą nawet nic zmieniać.

Subskrypcja w Mobile Vikings

Korzystający z Subskrypcji użytkownicy, oprócz wspomnianego dostępu do najnowszej sieci 5G, mają m.in.: NO LIMIT na rozmowy, SMS-y i MMS-y (w Polsce i w roamingu UE) i duży pakiet GB z kumulacją w Polsce (60 lub 80 GB, w tym 7,61 lub 9,79 w roamingu w UE). A do tego możliwość korzystania z karty eSIM.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Mobile Vikings