Photon Camera 2.0 z nowymi funkcjami dla fotografów

Aplikacja Photon Camera 2.0 na iPhone’a umożliwia teraz wykrywanie szarych kart i satysfakcjonującą kontrolę balansu bieli 3D.

Ustawienia balansu bieli w Photon Camera 2.0
Ustawienia balansu bieli w Photon Camera 2.0

Balans bieli w aplikacji Photon Camera 2.0 można teraz kontrolować jeszcze precyzyjniej Aplikacja Photon Camera na iPhone’a pochodzi od twórców popularnej aplikacji Camera+ i umożliwia użytkownikowi pełną ręczną kontrolę nad aparatem smartfona. Teraz zespół programistów Photon Camera udostępnił nową aktualizację w App Storze, która przenosi aplikację do wersji 2.0.

Photon Camera 2.0 oferuje także elastyczność fotograficzną, umożliwiając przechwytywanie obrazów w formatach ProRAW, RAW, JPEG i HEIF. Zaawansowane funkcje obejmują wskaźniki przycinania, ustawianie ostrości, lupę i histogram.

Po tym, jak Apple stworzyło możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 4K ProRes za pomocą iPhone’a 15 Pro bezpośrednio na dyski zewnętrzne przez USB-C, w jednej z najnowszych aktualizacji Photon Camera włączył tę funkcję również dla zdjęć. Jest to szczególnie przydatne, jeśli chcesz robić zdjęcia w wyższej rozdzielczości, np. RAW lub ProRAW.

Teraz wydano aktualizację aplikacji Photon Camera 2.0 z dwiema nowymi funkcjami dla zaawansowanych użytkowników: kontrola balansu bieli 3D i wykrywanie szarej karty. Studio LateNiteSoft szczegółowo opisało tę wersję na swojej stronie internetowej:

„Dzisiaj z dumą ogłaszamy wersję Photon Camera 2.0 aparatu Photon. […] Photon ewoluował od pięknej, intuicyjnej aplikacji do ręcznego fotografowania do potężnego narzędzia. […] Istnieje jednak jeden obszar, który nie otrzymał jeszcze ukierunkowanej aktualizacji. Balans bieli jest ważnym elementem ręcznej regulacji, który często jest przyćmiony przez ostrość i ekspozycję. Podczas przeprojektowywania funkcji istnieją dwie możliwości: dokładniejsza kontrola lub bardziej precyzyjne automatyczne wykrywanie. W tej wersji postanowiliśmy zrobić jedno i drugie.”

Kontrola balansu bieli w Photon Camera 2.0

Nowy balans bieli 3D umożliwia jednoczesną zmianę temperatury i odcienia koloru, dostosowując kolor nie tylko w osiach niebieski/pomarańczowy, ale także magenta/zielony. Po osiągnięciu żądanych wartości możesz dostosować kolory za pomocą strzałek w każdym kierunku na kuli. Jeśli chcesz w dowolnym momencie zresetować wybór, po prostu naciśnij przycisk „Auto”.

Photon Camera 2.0 - balans bieli
Photon Camera 2.0 – balans bieli

Dodatkowo w Photon Camera 2.0 wprowadzono nowe wykrywanie szarych kart. Jest to standardowe narzędzie w fotografii i można go teraz używać także z aplikacją. Aby to zrobić, po prostu aktywuj ręczny balans bieli, dotknij opcji szarej karty, skieruj wizjer na kartę i potwierdź proces. Ma to na celu zapewnienie idealnego balansu bieli w każdych warunkach oświetleniowych.

Photon Camera 2.0 można pobrać bezpłatnie ze sklepu App Store i zainstalować na iPhonie z systemem iOS 16.0 lub nowszym – wystarczy 17 MB wolnego miejsca. Abonamenty miesięczne (19,99 zł) lub roczne (99,99 zł) można wykupić poprzez zakupy w aplikacji lub odblokować wszystkie funkcje za jednorazowy zakup w cenie 199,99 zł.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: LateNiteSoft S.L. | Appgefahren