Nowe oprogramowanie dla słuchawek AirPods Pro i AirPods 2

Nowa aktualizacja słuchawek AirPods Pro pierwszej generacji podnosi oprogramowanie sprzętowe do wersji 6.x.

Słuchawki AirPods Pro 1. gen

Po grudniowej aktualizacji modelu AiPods Pro drugiej generacji Apple udostępniło nowe oprogramowanie sprzętowe dla słuchawek AirPods Pro pierwszej generacji oraz AirPods 2. Aktualizacja oprogramowania AirPodsów podnosi wersję oprogramowania sprzętowego do wersji 6.0, z numerem kompilacji 6A321. Z kolei styczniowa aktualizacja oprogramowania sprzętowego dotyczyła słuchawek AirPods 3 a grudniowa AirPodsów Pro podniosła wersję do 6.1.34.

Firma Apple nie udostępnia informacji o wydaniu aktualizacji słuchawek AirPods, ale oprogramowanie sprzętowe zazwyczaj zawiera ulepszenia wydajności i poprawki błędów, ale nie zmiany dokładnych funkcji.

Chociaż możesz ręcznie wymusić aktualizację iPhone’a lub iPada, nie możesz zrobić tego samego w przypadku AirPods. Zamiast tego oprogramowanie sprzętowe zostanie zainstalowane automatycznie podczas ładowania słuchawek AirPods w etui ładującym i gdy w pobliżu będzie podłączone urządzenie z systemem iOS.

Użytkownicy słuchawek AirPods mogą sprawdzić aktualne oprogramowanie sprzętowe swoich akcesoriów audio, przechodząc do aplikacji Ustawienia na swoim iPhonie lub iPadzie. Jeśli nie wiesz, jakie oprogramowanie sprzętowe działa na Twoich słuchawkach AirPods Pro (1. generacji) lub innym modelu lub generacji, możesz łatwo sprawdzić te informacje, podłączając je do iPhone’a i przechodząc do Ustawienia → Bluetooth i dotykając informacji (i)- przycisk obok urządzenia na tej liście. Numer wersji oprogramowania sprzętowego słuchawek AirPods jest wyświetlany w polu Wersja.

Obecnie Apple nie oferuje prostego procesu wymuszania aktualizacji oprogramowania na słuchawkach AirPods z telefonu iPhone, iPada lub komputera Mac. Zamiast tego Apple twierdzi, że aby aktualizacja oprogramowania została zainstalowana automatycznie, muszą zostać spełnione następujące warunki:

  • słuchawki AirPods muszą się ładować,
  • słuchawki AirPods muszą znajdować się w zasięgu Bluetooth Twojego iPhone’a, iPada lub Maca,
  • Twój iPhone, iPad lub Mac musi znajdować się w zasięgu połączonej sieci Wi-Fi.

Jeśli nie możesz spełnić tych kryteriów, możesz zabrać słuchawki AirPods do sklepu Apple Store lub autoryzowanego serwisu w celu ich aktualizacji. Może to być jedyny sposób na „wymuszenie” aktualizacji i jest to jedyna opcja dla użytkowników Androida, którzy lubią korzystać ze słuchawek AirPods i nie mają do dyspozycji iPhone’a, iPada ani komputera Mac.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple