Najnowsza wersja Fitbit na Androida umożliwia ręczne rejestrowanie temperatury ciała

Fitbit niedawno wprowadził aktualizację swojej aplikacji mobilnej na Androida w wersji 4.06, w której można dodawać temperaturę ciała.

Zapisywanie pomiarów temperatury ciała w aplikacji Fitbit
Zapisywanie pomiarów temperatury ciała w aplikacji Fitbit | fot. 9TO5Google

Najnowsza aktualizacja aplikacji mobilnej Fitbit wprowadza nową funkcję, która umożliwia użytkownikom ręczne rejestrowanie odczytów temperatury ciała za pomocą własnego termometru. Użytkownicy będą teraz mogli dotknąć FAB (pływającego przycisku akcji) i znaleźć nową opcję „Temperatura” obok opcji Aktywność, Sen, Jedzenie, Woda i Waga. W zakładce Dzisiaj (Today) karta „Temperatura ciała” w sekcji „Zdrowie” przeniesie Cię na stronę statystyk zgodną z nowym stylem projektowania (jak zauważa serwis 9TO5Google).

Dodatkowo Fitbit wprowadził nową funkcję, która pozwala użytkownikom łatwo zarządzać ręcznie zarejestrowanymi wpisami. Teraz możesz określić dokładny czas dla tych wpisów, a nawet je usunąć, jeśli zajdzie taka potrzeba. Użytkownicy będą mieli również możliwość całkowitego wyłączenia karty, wchodząc na stronę przełączającą „Dostosuj dzisiaj”.

Ta funkcja to najnowszy dodatek do ulepszonej aplikacji Fitbit. Możliwe jednak, że była ona dostępna już w poprzedniej wersji aplikacji, jeśli posiadałeś tracker lub smartwatch Fitbit umożliwiający pomiar nocnych zmian temperatury skóry.

Google Pixel 8 Pro jest wyposażony w czujnik temperatury, który wkrótce może otrzymać tę funkcję umożliwiającą pomiar temperatury ciała – gdy tylko amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków wyrazi na to zgodę. Gdy ta funkcja będzie dostępna, użytkownicy będą mogli wygodnie odczytać odczyt z aplikacji i bez problemu zapisać go w aplikacji Fitbit. Może to być niezwykle pomocne, aby z wyprzedzeniem rozpoznać początek potencjalnej choroby lub monitorować menstruacje przez kobiety.

Aplikację można pobrać lub zaktualizować na Androida ze sklepu Google Play, natomiast apka pod systemem iOS jest obecnie w wersji 4.08. Ten najnowszy dodatek do aplikacji Fitbit to przydatna funkcja, która umożliwia użytkownikom dokładne śledzenie swojego stanu zdrowia i podejmowanie świadomych decyzji dotyczących jego zdrowia.

Pobierz najnowszą wersję aplikacji mobilnej Fitbit: Health & Fitness ze sklepów App Store i Google Play:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Fitbit | 9TO5Google | PhoneArena