Xgimi wypuszcza swój najjaśniejszy jak dotąd projektor, kolejny ukrywa w lampie sufitowej

Horizon Max ma jasność 3100 ISO lumenów i posiada certyfikat IMAX Enhanced, natomiast Aladdin 3 w 1 to powtórzenie połączenia lampy sufitowej, projektora i głośnika Bluetooth.

Projektor Aladdin od Xgimi
Projektor Aladdin od Xgimi

Xgimi wypuści dwa nowe projektory na rynek amerykański: najjaśniejszy w historii inteligentny projektor Horizon Max 4K oraz urządzenie Aladdin 3 w 1, które jest także lampą sufitową i głośnikiem Bluetooth. Obydwa projektory o długim rzucie obsługują Google TV. Xgimi twierdzi, że 4K Horizon Max może wytworzyć 3100 lumenów ISO z hybrydowego źródła światła „Dual Light 2.0” – lasera i diody LED. Warto jednak zauważyć, że Xgimi przyznała się w przeszłości do zawyżania wyników jasności aż o 27 procent, co skorygowała dopiero po skierowaniu sprawy do sądu przez firmę Epson.

Zobacz też: Koncepcja projektora z głośnikiem TRIPO w wyjątkowym kształcie

Jasność w połączeniu z deklarowanym kontrastem projektora (2000:1), obsługą dźwięku DTS i dokładnością kolorów zapewniły Horizon Max certyfikat IMAX Enhanced. Oznacza to, że może odtwarzać treści IMAX Enhanced z Disney Plus i innych platform streamingowych.

Horizon Max 4K jest wyposażony jest w technologię ISA 5.0 ułatwiającą umieszczenie, Google TV dla łatwego korzystania z serwisu Netflix i jasność 3100 ISO lumenów zapewnianą przez hybrydowe źródło światła.

Horizon Max, podobnie jak inne nowoczesne inteligentne projektory, może automatycznie znaleźć najlepsze miejsce na ścianie do wyświetlenia obrazu, dodając jednocześnie nową funkcję zapamiętującą ustawienia dla konkretnych ścian. Tak zwana technologia inteligentnej adaptacji ekranu (v5.0) zapamiętuje ustawienia gier, gdy ekran jest skierowany na jedną ścianę i przechodzi do ustawień filmu, gdy jest skierowany na drugą ścianę.

Projektor Horizon Max od Xgimi
Projektor Horizon Max od Xgimi

Xgimi Aladdin jest bardzo podobny do Popin Aladdin 2 Plus, który jest już dostępny w sprzedaży w Japonii

Aladdin to nowy projektor w lampie sufitowej firmy Xgimi oparty na starszym modelu nabytym po zakupie japońskiego Popina. W rzeczywistości Aladdin od Xgimi wygląda jakby miał taką samą specyfikację, jak obecny Aladdin 2 Plus Popina, którego cena wynosi 129 800 jenów (około 897 dolarów). Można go podłączyć bezpośrednio do już zainstalowanego w suficie podłączenia elektrycznego, aby uzyskać obraz w rozdzielczości 1080P (1920 x 1080) o przekątnej do 100 cali.

Zintegrowaną lampą można sterować bezpośrednio za pomocą pilota projektora lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej Xgimi, ale nie jest ona kompatybilna z Matter ani żadnym innym ekosystemem inteligentnego domu. Generuje dźwięk 360 stopni z wbudowanych głośników Harman Kardon, z których można korzystać także wtedy, gdy lampa projektora jest wyłączona.

Projektor, lampa i głośnik w jednym Xgimi Aladdin
Projektor, lampa i głośnik w jednym Xgimi Aladdin

Obydwa projektory obsługują Google TV, co umożliwia korzystanie z serwisu Netflix od razu po wyjęciu z pudełka. Instalacja serwisu Netflix na inteligentnych projektorach z systemem Android TV zwykle wymaga dodatkowego pobrania popularnej aplikacji z jakiejś dziwacznej witryny ze względu na uciążliwy proces certyfikacji Netflixa — coś, z czym większość ludzi nie czuje się komfortowo.

Xgimi nie podaje ostatecznych cen ani dokładnych dat premiery żadnego z nowo ogłoszonych projektorów. Mówi się, że Horizon Max będzie kosztować mniej niż 3000 dolarów i ma zostać wypuszczony „pod koniec 2024 r.oku, natomiast szczegółowe specyfikacje, ceny i dostępność Xgimi Aladdin „zostaną ogłoszone w późniejszym terminie”.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Xgimi | The Verge