Apple podpowiada, jak prowadzić Dziennik na iPhonie

Zacznij prowadzić swój dziennik już dziś! Film pomocy technicznej Apple’a pokazuje, jak korzystać z aplikacji „Dziennik” na iPhonie z iOS 17.2.

Korzystanie z aplikacji Dziennik firmy Apple na iPhonie z iOS 17.2

Jedną z nowych funkcji wprowadzonych w aktualizacji mobilnego systemu operacyjnego iOS 17.2 jest Dziennik (ang. Journal), który umożliwia użytkownikom iPhone’a prowadzenie codziennych zapisków na urządzeniu. Dziennik jest chroniony hasłem, a wpisy są chronione kompleksowym szyfrowaniem. Aplikacji można używać do pisania o tym, co właściciele iPhone’a robią na co dzień i przy specjalnych okazjach.

Oprócz tekstu wpisy Dziennika mogą zawierać zdjęcia, nagrania audio, lokalizacje i nie tylko. Uczenie maszynowe na urządzeniu będzie oferować sugestie i wysyłane powiadomienia, aby poprawić umiejętności pisania użytkowników.

Kiedy firma Apple wypuściła system iOS 17.2, uruchamiając aplikację Dziennik, wiceprezes Apple’a ds. ogólnoświatowego marketingu produktów Bob Borchers powiedział: „Jesteśmy podekscytowani możliwością udostępnienia korzyści płynących z prowadzenia dziennika większej liczbie osób. Aplikacja Dziennik ułatwia zachowywanie wszelkich wspomnień oraz praktykowanie wdzięczności inteligentnie zarządzając informacjami osobistymi użytkownika, bezpośrednio z jego iPhone’a. Umożliwiamy także innym aplikacjom do prowadzenia dziennika oferowanie tych samych spersonalizowanych sugestii, zachowując jednocześnie najwyższy poziom prywatności.”

Jeśli chcesz rozpocząć prowadzenie bezpiecznego dziennika – a jest to zadanie, które według Apple’a „wykazano, że poprawia samopoczucie”, powinieneś obejrzeć film wsparcia Apple’a. Korzystanie z tej apki zajmie Ci tylko trochę więcej niż cztery minuty dziennie – z filmu dowiesz jak zrobić coś, co możesz robić codziennie przez lata. Film pokazuje, jak skonfigurować aplikację, łącznie z rekomendacjami i powiadomieniami.

Film pokazuje także, jak rozpocząć nowy wpis w aplikacji Dziennik lub powiązać z innymi kompatybilnymi aplikacjami w tym Wiadomościami, Zdjęciami i Podcastami, klikając przycisk „Udostępnij”. Możesz też rozpocząć wpis w dzienniku od rekomendacji. Przykład pokazany na filmie wykorzystuje pamięć fotograficzną do utworzenia wpisu. Oprócz kompleksowego szyfrowania możesz zabezpieczyć swoje wpisy, blokując je hasłem, Face ID i Touch ID.

Aplikację można pobrać ze sklepu App Store, choć po uaktualnieniu do iOS 17.2 pojawi się na ekranie Twojego iPhone’a.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple | Phone Arena