„Clear Todos” w wersji 2.0 od 8 stycznia!

Całkowicie odnowiona aplikacja mobilna do tworzenia list „Clear Todos” powraca z innym modelem płatności na początku stycznia 2024 roku.

Ikona aplikacji „Clear Todos”

Pamiętacie aplikację Clear Todos? Chociaż zawsze była dostępna w sklepie App Store od wielu lat, niewiele zmieniano w uniwersalnej wersji aplikacji na iPhone’a i iPada, która pierwotnie została wydana w 2012 roku. W 2020 roku zespół programistów odpowiedzialny za rozwój apki ogłosił nawet: Mamy całkowicie przeprojektowaną aplikację, ale nie została ona opublikowana.

Zobacz też: „Kids ToDo List” – obrazkowa lista zadań dla dzieci

W porównaniu do roku 2012, kiedy wydano Clear Todos, krajobraz aplikacji w App Storze ogromnie się zmienił. W 2020 roku twórcy nie byli w stanie oszacować, jak dokładnie miałby wyglądać właściwy model płatności dla Clear – więc ostatecznie pozostawiono ją bez zmian, jako płatną aplikację.

Z jednej strony aplikacje premium są kupowane coraz rzadziej, wciąż nie ma rozsądnej opcji płatnych aktualizacji – a z drugiej strony istnieją subskrypcje, które dla wielu osób są niepopularne.

„Clear Todos” będzie bezpłatna z zakupami w aplikacji

Aplikacja Clear Todos o naprawdę stylowym wyglądzie, który w zasadzie się nie zmienił, 8 stycznia 2023 roku otrzyma dużą aktualizację do wersji 2.0. Ponadto zespół programistów wybrał bardzo ciekawy sposób zarabiania na aplikacji. Zamiast dotychczasowej ceny wynoszącej 29,99 zł, Clear Todos będzie oferowana bezpłatnie – i nie będzie wymagana żadna subskrypcja do korzystania z niej. Zamiast tego w aplikacji będzie dostępny sklep, w którym będzie można odblokować dodatkowe projekty i ikony na ekranie głównym.

Nawet po ponownym uruchomieniu Clear pozostanie prostą aplikacją do zapisywania list wykonywania zadań, która zdobywa punkty dzięki świetnemu projektowi i licznym gestom machnięcia zapewniającym kontrolę. Nie brakuje także licznych wyzwań i zabawnych cytatów, które sprawiają, że korzystanie z Clear jest przyjemne.

Ekrany z aplikacji mobilnej „Clear Todos”
Ekrany z aplikacji mobilnej „Clear Todos”

Niestety w Clear Todos nadal brakuje kilku szczegółów znanych z innych aplikacji tego typu. Na przykład synchronizacji między iPhone’em i iPadem. Chciałbym także zobaczyć przydatne rozszerzenie dla komputerów Mac. Ale kto wie: może Clear wejdzie w 2024 rok z nowymi pomysłami i usprawnieniami?

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Appgefahren