Google zaczyna wdrażanie Magic Compose na świecie

Rozpoczęło się stopniowe wdrażanie, ogłoszonej podczas I/O 2023, usługi Magic Compose w aplikacji Wiadomości Google’a.

Magiczne tworzenie wiadomości (Magic Compose) w Wiadomościach Google
Magiczne tworzenie wiadomości (Magic Compose) w Wiadomościach Google

Funkcja Magic Compose (pol. Magiczne tworzenie wiadomości) w Wiadomościach Google, początkowo była dostępna tylko dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych, a teraz jest udostępniana w wybranych krajach na całym świecie. Gdy funkcja Magic Compose będzie już dostępna, pojawi się po lewej stronie starego interfejsu tworzenia wiadomości lub po skrócie emoji w przeprojektowanym polu tekstowym, które powinno być szerzej dostępne w kanale beta.

Sprawdź też: Google pracuje nad „Genesis” – narzędziem AI dla dziennikarzy

Po dotknięciu ikony ołówka i iskierki Magic Compose wyśle do Google’a do 20 Twoich poprzednich wiadomości, emotikonów, reakcji i adresów URL w celu wygenerowania trafnych i kontekstowych sugestii.

Wiadomości z załącznikami, wiadomości głosowe i obrazy nie są wysyłane na serwery Google’a, ale mogą zostać wysłane podpisy do obrazów i transkrypcje głosowe. Następnie Google „usuwa wiadomości z serwerów”. Nie są one przechowywane ani wykorzystywane „do uczenia modeli uczenia maszynowego”.

Użytkownicy otrzymają listę sugestii, a wybranie jednej z nich spowoduje umieszczenie jej w polu tekstowym. Jeśli już coś napisałeś, uruchomienie Magic Compose pozwoli Ci to zmienić w jednym z siedmiu stylów: Remiks, Podekscytowany, Chill, Shakespeare, Lyrical, Formal lub Short.

W momencie premiery ta funkcja była „dostępna tylko w języku angielskim na telefonach z Androidem i amerykańskimi kartami SIM”. Mniej więcej w zeszłym tygodniu pojawiły się doniesienia o dostępności we Francji i Wielkiej Brytanii. Nadal trzeba korzystać z wersji beta Wiadomości Google i Usług operatora, oraz trzeba zalogować się na swoje konto Google i mieć ukończone 18 lat.

Członkowie Google One Premium „mają priorytetowy dostęp w miarę udostępniania funkcji”. Nie wiemy kiedy funkcja Magic Compose może pojawić się w Polsce i to w języku polskim i jak sztuczna inteligencja może sobie radzić z zawiłościami naszej pięknej polszczyzny.

Więcej informacji o tworzeniu wersji roboczych wiadomości za pomocą funkcji Magiczne tworzenie wiadomości znajdziesz na stronach pomocy Google’a.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: 9TO5Google | Google