Nietypowy zestaw szachów „Another Kingdom: Light Stage”

Ten niekonwencjonalny zestaw szachów to ręcznie wykonany przedmiot kolekcjonerski, który tchnie życie w tę ponadczasową grę planszową.

Nietypowy zestaw szachów „Another Kingdom: Light Stage” proj. Taras Yoom

Szachy, często uważane za grę intelektualną, przez całą historię były kanwą do opowiadania historii. Towarzyszyły jej narracje o wojnach, strategiach i opowieściach, które odzwierciedlają złożoność ludzkiej egzystencji. Postacie, takie jak królowie, królowe, rycerze i pionki, noszą ciężar historii i symboliki. Jednak w rękach wizjonerskiego artysty Tarasa Yooma szachy przekraczają swoje tradycyjne granice, wkraczając do królestwa, w którym przeciwnicy ogłaszają rozejm – co stanowi symboliczny nowy etap w życiu.

Sprawdź też: W przeglądarce Opera zagrasz w szachy!

Dzieło Yooma zatytułowane „Another Kingdom: Light Stage” nie jest typowym zestawem szachowym — to ręcznie wykonany przedmiot kolekcjonerski, który tchnie życie w tę ponadczasową grę. Yoom, znany ze współpracy z Yoomootą, przedstawia limitowaną kolekcję 21 zestawów szachowych, które ucieleśniają harmonijną wymianę między dwoma światami.

Każdy zestaw, wykonany jest z niezwykłą dbałością o szczegóły, i jest arcydziełem druku 3D z tworzywa fotopolimerowego, formowania, rzeźbienia, odlewania polimeru i detali wykończonych farbą akrylową.

Paleta barw, w której dominują jasne pastele i błękity, oddaje istotę rozejmu oraz wymiany wiedzy i towarów pomiędzy obydwoma królestwami. Połączenie akrylu, metalu, plastiku, silikonu i drewna dodaje bogactwa elementom, czyniąc je nie tylko strategicznymi narzędziami, ale także dziełami sztuki.

Aby jeszcze bardziej ulepszyć zestawy szachowe, Yoom ukrył cyfrowy sekret w postaci chipa NFC. Ten cyfrowy element, będący certyfikatem, potwierdza, uwierzytelnia i rejestruje własność i pochodzenie każdego dzieła sztuki, zapewniając unikalne połączenie z jego kolekcjonerem.

Zestawy szachowe The Another Kingdom: Light Stage stanowią namacalne połączenie z uniwersum Yoomoota, a konkretnie z planetą Us2BeBetter.

Nietypowy zestaw szachów „Another Kingdom: Light Stage” proj. Taras Yoom

Według narracji Yooma mieszkańcy tego ciała niebieskiego stoją u progu nowej historii, która pozwoli uniknąć konfliktów i zniszczenia. Szachownica staje się sceną tej narracji, konceptualnym krajobrazem, w którym pionki szachowe wznoszą się na dwóch górach, strzegąc pożądanego artefaktu przypominającego stary zegarek kieszonkowy. Artefakt ten posiada wyjątkową moc tymczasowego cofania przeszłości, oferując graczom szansę na napisanie historii na nowo podczas angażowania się w odwieczną grę.

Opisując The Another Kingdom: Light Stage jako początek nowej ery w rozwoju królestwa Yoomoota, Taras Yoom napełnia zestaw szachowy świąteczną atmosferą przypominającą niekończący się jarmark. Wykracza poza fizyczne zwycięstwa podyktowane klasycznymi zasadami szachów, oferując symboliczny triumf poprzez odkrycie ukrytego skarbu pośrodku szachownicy. Szachy uosabiają nie tylko grę, ale są także celebracją pokoju i zmiany losów.

Nietypowy zestaw szachów „Another Kingdom: Light Stage” proj. Taras Yoom

W miarę rozwoju gry gracze lub mieszkańcy otrzymują niepowtarzalną okazję do zmiany narracji swojego świata. Obce istoty zamieszkujące tę planetę dodają nieziemskiego elementu do zestawu zabawnych szachów, przenosząc go do tętniącej życiem krainy Yoomoota.

W zawiłym kunszcie The Another Kingdom: Light Stage Taras Yoom zaprasza entuzjastów szachów i kolekcjonerów sztuki do wzięcia udziału w podróży, w której strategia spotyka się z symboliką i gdzie rozejm ogłoszony na szachownicy odbija się echem na rozległej przestrzeni Yoomoota.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Yanko Design