Jak zmienić dźwięk domyślnych alertów pod iOS 17.2?

Pod systemem iOS 17.2 wreszcie można zmienić dźwięk dla standardowych powiadomień na iPhonie — sprawdź, jak to zrobić?

Zmiana dźwięku dla alertów domyślnych na iPhonie

Pod systemem mobilnym iOS 17 Apple dodał nowy dźwięk dla domyślnych alertów (standardowych powiadomień), którego do niedawna nie można było zmienić. „Odbicie” (oryg. Rebound) to nazwa nowego brzmienia, które nie cieszy się zbyt dużą popularnością wśród użytkowników iPhone’a. Zgodnie z zapowiedziami, pod iOS 17.2 masz teraz możliwość zmiany dźwięku domyślnych alertów. Poniżej dowiesz się, jak łatwo go zmienić.

Sprawdź też: Do czego służy aplikacja „Dziennik” firmy Apple?

Chociaż mobilny system operacyjny iOS od dawna umożliwia ustawienie specjalnie stworzonych lub zakupionych dzwonków, a także wybór dźwięków dla wielu typów powiadomień, do tej pory nie można było tego zrobić w przypadku dźwięku alertów.

Wraz z aktualizacją systemu iOS 17.2 Apple wprowadziło teraz opcję zmiany domyślnego dźwięku alertów w kilku prostych krokach.

Jak zmienić dźwięk domyślnych alertów na iPhonie?

  • Otwórz aplikację Ustawienia
  • Wybierz Dźwięki i haptyka.
  • Wybierz Alerty domyślne i zmień dźwięk, wybierając z listy ulubione brzmienie.

Możesz wybrać dźwięk z jednego z sugerowanych brzmień lub odwiedzić sklep z dźwiękami Tone Store, aby kupić dodatkowe dźwięki. Ponadto możesz także spersonalizować wibracje używane dla tego dźwięku powiadomienia, klikając na górze opcję Haptyka.

Po zmianie wszystkich ustawień zgodnie z własnymi życzeniami należy kliknąć Wstecz w menu, aby przejść do poprzedniego menu i zapisać ustawienia.

Zrzuty ekranu pokazują instrukcje dotyczące zmiany dźwięku domyślnych alertów (powiadomień) na iPhonie z systemem iOS 17.2
Zrzuty ekranu pokazują instrukcje dotyczące zmiany dźwięku domyślnych alertów (powiadomień) na iPhonie z systemem iOS 17.2

Jeśli więc nie chcesz już słyszeć „Odbicia” dla domyślnych alertów na iPhonie, i zamiast tego chcesz wrócić do Trójdźwięku, który brzmiał domyślnie jeszcze pod systemem iOS 16, możesz szybko zmienić dźwięk, korzystając z powyższej instrukcji.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple