Nowe widżety pogodowe pod iOS 17.2

Jedną z nowych funkcji iOS 17.2 jest zestaw nowych widżetów dla aplikacji Pogoda firmy Apple.

Nowe widżety Pogoda pod iOS 17.2
Nowe widżety Pogoda pod iOS 17.2 | fot. 9TO5Mac

Uaktualnienie iOS 17.2 będzie dostępny dla wszystkich użytkowników zapewne już w przyszłym tygodniu. System znajduje się w fazie testów od października, a wczoraj Apple udostępniło wersję iOS 17.2 RC, czyli zawierającą wszystkie funkcje, które pojawią się w publicznej wersji. Pod systemem operacyjnym iOS 17.2 dostępnych jest szereg ulepszeń dotyczących Wiadomości, przycisku czynności, aparatu, pogody i Siri, a także zadebiutuje aplikacja Dziennik (ang. Journal).

W przypadku natywnej aplikacji Pogoda do standardowej opcji prognozy dołączają trzy nowe typy widżetów. Chociaż są one ograniczone tylko do jednego rozmiaru – małego, miło jest zobaczyć rozszerzone opcje, które obejmują więcej danych.

Oto jak Apple opisuje każdy z nich:

  • Szczegóły — zobacz prawdopodobieństwo wystąpienia opadów, wskaźnik UV, wiatr i nie tylko.
  • Dzienna prognoza — zobacz aktualne warunki pogodowe i codzienną prognozę dla danej lokalizacji.
  • Wschód i zachód słońca — zobacz nadchodzący wschód i zachód słońca w Twojej lokalizacji.

Oryginalny widżet Prognoza pogody wyświetla tylko aktualną temperaturę, najwyższą i najniższą w danym dniu oraz aktualne warunki (pochmurno, bezchmurnie itp.)

Dla przypomnienia, naciśnij i przytrzymaj ekran główny lub stronę innej aplikacji, aby wyświetlić ikonę „+” w lewym górnym rogu, a następnie wyszukaj lub przesuń palcem do widżetów pogody.

Warto zauważyć, że widżet Prognoza jest dostępny w małych, średnich i dużych rozmiarach. Możliwe więc, że w pewnym momencie te trzy nowe widżety pogodowe dla iOS 17.2 będą oferowane w średniej i dużej wersji.

Dokładność i niezawodność aplikacji Pogoda firmy Apple były w ostatnich latach kwestią sporną dla wielu osób. Obejmowało to pewne problemy z oficjalną wersją systemu watchOS 10 tej jesieni. Miejmy jednak nadzieję, że najgorsze już za nami.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: 9TO5Mac